baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolna wycieczka do Berlina

    W dniu 11.06.2024 grupa uczniów z klas ósmych, siódmych i szóstych wybrała się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Dzień w stolicy Niemiec zaczęliśmy od wizyty w Classic Remise. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć prawdziwe i żywe samochody klasyczne, np.: Lamborghini, Bugatti, Ferrari, które nie są eksponatami, bo w budynku obok pracują serwisy. Można poczuć się jak w latach 60. Po motoryzacyjnych atrakcjach udaliśmy się w rejs stateczkiem po rzece Szprewie i oglądaliśmy najważniejsze zabytki Berlina od strony wody. Następnie zrobiliśmy spacer, by podziwiać Katedrę Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Ratusz, Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Widzieliśmy fragmenty muru berlińskiego oraz zwiedziliśmy zewnętrzne muzeum Topografia Terroru. Oczywiście był czas na ciepły posiłek, lody oraz zakup pamiątek. Wycieczka była wspaniałą okazją by poznać kulturę i historię naszego zachodniego sąsiada.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

wycieczka Berlin 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii