Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Projekty edukacyjne gimnazjalistów w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie gimnazjum mają obowiązek udziału w realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego, rozumianego jako zespołowe planowe działanie uczniów mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnych metod. Tegoroczne projekty realizowane w klasach II postawiły przed uczniami poważne wyzwania, które pozwoliły zdobyć nowa wiedzę, umiejętności współpracy, komunikacji i prezentacji.
3 czerwca odbył się pokaz dla rodziców efektów pracy trzech grup projektowych z klas IIg i IIh.


Projekt nr 1.Zrealizowali uczniowie Karol Jurski, Jan Prochera i Kuba Falkiewicz.
Projekt informatyczny nosił nazwę "Time Lord". Zaproszeni rodzice i uczniowie klasy II g oraz rodzice ucznia klasy II h gimnazjum mieli okazję obejrzeć efekty pracy trzech uczniów: Karola Jurskiego z kl. II h, Jana Prochery z kl. II g oraz Jakuba Falkiewicza z kl. II g. Celem projektu było stworzenie w środowisku programowym UNITY trójwymiarowej gry logicznej o walorach edukacyjnych.
Oprócz rozwiązywania zagadek logicznych gra oferuje również możliwość nauki podstaw logiki matematycznej z wykorzystaniem bramek logicznych.
Podczas prezentacji projektu, uczniowie opowiadali o swojej pracy nad grą, o pomyśle jej stworzenia, demonstrowali zasady poruszania się po poszczególnych poziomach gry, odpowiadali na pytania rodziców i uczniów.
W trakcie prezentacji można było samodzielnie pograć i porozwiązywać zagadki logiczne.
Autorzy projektu udostępnią plik instalacyjny gry "Time Lord" na stronie internetowej szkoły każdemu zainteresowanemu na zasadach licencji freeware.

Pobierz plik exe z grą.
Opiekunem projektu był p. Bogdan Żych.


Projekt nr 2. Dotyczył osób z dysfunkcjami wzroku. „Nie widzę przeszkód” – pod takim hasłem uczniowie z klasy II g i h pracowali przez trzy miesiące zapoznając się ze światem ludzi niewidomych. Starali się uświadomić z udziałem niewidomego kolegi, iż wszelkie bariery są tylko słowem. Uwieńczeniem projektu był udział w grze goalball zorganizowanej przez jedyną na Pomorzu drużynę sportową zajmującą się sportem osób niewidomych i słabo widzących. Również rodzice otrzymali możliwość „wejścia” do świata ludzi z uszkodzonym wzrokiem, co wywarło ogrom emocji i niezapomniane przeżycia.
Projekt realizowali pod kierunkiem pani Agnieszki Gadomskiej - Rataj uczniowie:
Jakub Liwosz, Jakub Falkiewicz, Karolina Jewiarz, Julia Jabłońska, Mikołaj Glezmer, Dominik Kamyk, Miłosz Kowalczyk, Jan Pawiński, Piotr Szwaczkowski

 

Projekt nr 3. Czy średniowieczna kuchnia może być inspiracją dla współczesnych?
We współczesnych czasach ważną rolę odgrywa zdrowe żywienie. Czy zawsze tak było? Co jadali nasi przodkowie w średniowieczu? Czy można dziś wykorzystać dawniej używane produkty, przyprawy i techniki ich przyrządzania, aby uzyskać zdrowe i wartościowe potrawy? Na te pytania postarali się odpowiedzieć uczniowie realizujący projekt pt. Czy średniowieczna kuchnia może być inspiracją dla współczesnych? Projekt realizowali Iga Kępińska, Julia Skrzypczyńska, Paulina Ogłozińska, Wiktoria Kula, Hubert Raszke, Alicja Grzeszczuk, Natalia Tuszyńska, Bartosz Skaczko, Mateusz Świątek, Wiktoria Jamińska. Uczniami opiekowały się Renata Pruska–Nieroda i Elżbieta Rudzik.
Zaprezentowanie efektów pracy rodzicom oraz uczniom naszej szkoły w pełni potwierdziły zdobyte umiejętności. Projekty zakończyły się wspólną biesiadą przy średniowiecznym stole.

projekty gimnazjalne2016 

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.