Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Przerwy Lekcyjne z Kodowaniem - CodeWeekPL 2016

Dnia 18.10.2016r. w holu szkoły podczas przerw lekcyjnych odbywały się pokazy "Mistrzów Kodowania", w ramach trwającego w naszej szkole CodeWeekPL - Polskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie uczęszczający na zajęcia programowania w ZSO, wraz z nauczycielem prowadzącym p. Bogdanem Żychem, prezentowali różne języki i techniki kodowania oraz środowiska programistyczne. Można było zapoznać się ze Scratchem, prostym, sympatycznym i dającym wiele frajdy środowiskiem programowania, App Inventorem, narzędziem do kodowania aplikacji na urządzenia mobilne działające pod Androidem, środowiskiem UNITY, potężnym językiem programowania gier 3D i 2D. Uczniowie mogli podziwiać pokonującego trasę i przeszkody na planszy testowej robota Lego EV3 Mindstorms oraz poznać jego środowisko programowania - EV3. Zaprezentowana została również platforma Arduino, do której podłączone były różnokolorowe diody LED oraz czujnik natężenia światła. Za pomocą środowiska Scratch for Arduino (S4A) można było sterować miganiem diod a czujnik światła włączał lub wyłączał określone LEDY.
Wiele z prezentowanych projektów wykonali samodzielnie uczniowie z Mistrzów Kodowania. Można było także samemu zasiąść przed komputerem i spróbować swoich sił w kodowaniu pod okiem organizatorów pokazu lub zagrać w wybraną grę np. TimeLord czy Kosmiczne Strzelanki.
Przerwy lekcyjne z kodowaniem pokazały, że programowanie nie jest takie trudne jak z pozoru może się nam wydawać i tak naprawdę, każdy z nas może zostać programistą. Kodowanie może sprawić dużo satysfakcji i dać wiele korzyści.

CodeWeekPL pokaz MK2016

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii