Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stargardzkie Spotkania Sceniczne 2016

5 grudnia dzięki wielkiej życzliwości gospodarza miejsca p. Maćkowiaka, na scenie Klubu Garnizonowego odbyły się kolejne Stargardzkie Spotkania Sceniczne. Jak co roku uczestniczyły w nich grupy z naszej szkoły i innych placówek opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest to jedno z kilku wydarzeń, które uświetnia obchody Szkolnych Dni Integracji. Pani dyrektor Izabela Jurewicz-Zimny przywitała i zmotywowała młodych aktorów oraz wyjaśniła wszystkim znaczenie hasła przyświecającego nam w tym roku: „Jest jeden świat”.
Z wyzwaniem po mistrzowsku na teatralnej scenie zmierzyli się wspaniali artyści z Przedszkola Miejskiego nr 5, Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima, uczennica Gimnazjum Integracyjnego z Choszczna oraz klasy integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 2: III b, II c, III a, II d.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z klasy II c (wych. I. Harasimowicz, K. Szyłańska), które zagrały na dzwonkach kolędę, później wraz z klasą III a (wych. K. Przybylska, K. Rudzka), zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu” w języku migowym.
Między występami p. Krzysztof Kempiński (jury) prowadził zabawy i zagadki dla wszystkich uczestników i gości.
Kolejny występ był udziałem dzieci z klasy II d (wych. A. Łotysz, M. Kawczyńska). Przedstawienie pt. „Przyjaciel”, zostało nagrodzone II miejscem.
Następnie aktorskie umiejętności zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Specjalnej (p. D. Romanowska) przedstawieniem pt. „Drzewko Szczęścia” i zajęli II miejsce.
Pierwszy raz na naszych spotkaniach teatralnych gościliśmy Julię Sobieraj z Gimnazjum Integracyjnego z Choszczna ( p. A. Jamińska) i wysłuchaliśmy przepięknej prozy „Wszystko jest możliwe”.
Dzieci z Przedszkola nr 5 z grupy 5 latków ( panie P. Kurpiel Małecka, D. Michalska, A. Chmara), przedstawiły w nowoczesnej wersji bajkę o „Kopciuszku”, którą zachwycili i oczarowali widownię oraz jury, zajmując I miejsce w Stargardzkich Spotkaniach Scenicznych.
Uczniowie klasy III b (wych. J. Szczecińska, E. Lubowska) zakończyły swoim przedstawieniem spotkania teatralne. Przygotowane recytatorsko w przepięknych strojach, przykuły wzrok występem o „Brzydkim Kaczątku” i zdobyły II miejsce.
Do wspaniałej zabawy zagrzewali nauczyciele ze swoimi uczniami i sprawiedliwym Jury (p. B. Skupińską, M. Lewandowską, M. Babicką Mrzygłód i K. Kempińskim). Radość i entuzjazm jaki wywołały wspólne owacje na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zmagania artystów zostały nagrodzone.
W tegoroczne Spotkania Sceniczne zaangażowali się również, p. A. Dąbrowska, p. J. Zakrzewska, p. E. Rudzik z uczniami, p. J. Sokołowska, p. J. Żuchlińska, p. B. Żych oraz uczeń klasy III g Jakub Liwosz, odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający.
Dziękujemy wszystkim opiekunom, rodzicom, wychowawcom oraz każdemu, kto przyczynił się do wspierania aktorskich talentów oraz aktywnie pomagał w organizacji Stargardzkich Spotkań Scenicznych.


Koordynator „BARBÓRKA”
Basia Jasłowska

PS
Smaczne ciasteczka będą słodkim wspomnieniem w naszych żołądkach. Sześć kilogramów mąki i 12 kostek margaryny wyrobiły, a później upiekły w naszej skromnej kuchni 1 a – p. Wioleta Januszewska i p. Aga Bobkowska z Wiktorią, p. Ela Rudzik z Natalką i Alą z III g, p. Basia z Karoliną, Darią P., Kacprem A. z I g, Natalką W., Olą K. z I i oraz Alą D. z I h.

starg spotk sceniczne2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii