Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Integracji

"Jest jeden świat"

„Jest jeden świat” to wyjątkowe i bardzo znaczące hasło tegorocznych Dni Integracji obchodzonych w naszej szkole. Każdego roku, w grudniu, w sposób szczególny kierujemy uwagę na potrzeby dzieci i młodzieży, borykających się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. W tym roku rozpoczęliśmy Stargardzkimi Spotkaniami Scenicznymi, które wprowadziły nas w zadumę i zmusiły do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Ich koordynatorem była pani Barbara Jasłowska.
Kolejnym elementem był Dzień Białej Bransoletki, który uczył nas jak dzielić się z innymi, zorganizowany przez klasę teatralno-dziennikarską pod kierunkiem pani Bożeny Ciborowskiej–Lipko. W konkursie plastycznym zorganizowanym przez panią Mirosławę Babicką-Mrzygłód, uczniowie przedstawili, jak widzą jeden, wspólny dla wszystkich świat.
Zwieńczeniem Dni Integracji 2016 był dzień, który pozwolił uczniom naszej szkoły doświadczyć tego, z czym zmagają się dzieci niewidome, niesłyszące, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami autystycznymi. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach w goglach z białą laską, na wózku inwalidzkim, z słuchawkami na uszach lub w grubych rękawicach, dzieci musiały wykonać przygotowane dla nich zadania. Koordynatorem tych działań była pani Ilona Szymańska.
Tego dnia w klasach odbyły się lekcje wychowawcze według specjalnie opracowanych scenariuszy. Uczniowie obejrzeli filmy przybliżające problematykę związaną z życiem codziennym osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Klasy gimnazjalne rozegrały mecze goalball.
Obchody Dni Integracji zakończyły się uroczystym apelem przygotowanym przez panią Elżbietę Rudzik i panią Joannę Betler. Część artystyczną wzbogacił występ zespołu wokalnego Rupaki z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem pani Ewy Krysian
Tytuł i medal przyjaciela integracji w tym roku otrzymali pedagodzy specjalni, panie: Barbara Jasłowska, Bożena Bedorf i Katarzyna Rudzka, nauczycielki języka angielskiego panie: Halina Kiłyk i Joanna Koczorowska, pani pedagog Małgorzata Lewandowska oraz mama uczennicy naszej szkoły pani Joanna Szczapa . Medalem uhonorowano również instytucje współpracujące z naszą placówką: Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Elektra” oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Apel zakończyła piosenka „Jest jeden świat’ w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły.

szkol dni integracji2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii