Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Escape Room 2017

W czwartek 2 lutego 2017 roku najpilniejsi czytelnicy z klas IV-VI wzięli udział przygotowanym przez naszych gimnazjalistów Escape Roomie pod hasłem „Sekretne życie biblioteki”. Impreza była kolejnym już zadaniem realizowanym przez uczniów klas II g i II i w ramach projektu edukacyjnego #KSIĄŻKA. Projekt ten, przewidziany na obecny rok szkolny, ma na celu promować czytelnictwo
w naszym środowisku. Udział w Escape Roomie był dla uczniów SP nagrodą za częste odwiedzanie szkolnej biblioteki i czytanie wypożyczonych z niej książek.
W czwartek w godzinach wieczornych cztery grupy uczniów zostały uroczyście powitane przez gimnazjalistów w szkolnej świetlicy, a następnie zmierzyły się
z szeregiem zadań, które wykonywały w ciemnościach naszej biblioteki. Zadania związane były z treścią znanych powszechnie pozycji z kanonu literatury dziecięcej. Uczestnicy Escape Roomu z wypiekami na twarzach dzielnie stawili czoła wszystkim wyzwaniom, a po przejściu kolejnych etapów dodatkowo nagrodzeni zostali upominkami pozyskanymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz drobiazgami przygotowanymi przez starszych kolegów. Uczniowie dali wyraz swemu zadowoleniu z udziału w imprezie poprzez wpisanie się do pamiątkowej „księgi”.
Pierwszy w naszej szkole Escape Room przygotowany pod czujnym okiem opiekunów projektu – p. Anny Wróblewskiej, p. Joanny Bochenek oraz p. Damiana Maćkowiaka – okazał się być „strzałem w dziesiątkę”! Zachęcamy wszystkich uczniów SP oraz gimnazjum do kontynuowania przygód czytelniczych, ponieważ opisana wyżej impreza nie była ostatnią przewidzianą na obecny rok szkolny.

Fotorelację z Escape Roomu można obejrzeć w załączonej galerii.

Joanna Bochenek

escape room2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii