Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Języka Polskiego

Przez ponad dwa tygodnie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języka Polskiego. W ich ramach wspólnie podejmowaliśmy przeróżne działania, aby szlifować, pielęgnować i czcić naszą mowę ojczystą.
Każda klasa wzięła udział w potyczkach z frazeologizmami, przedstawiając dowolną techniką na plakacie związek frazeologiczny kojarzący się z hasłem „ciekawość” (gdyż to ona patronowała nam w tym roku). Niezwykle starannie wykonane i pomysłowe prace można było podziwiać na wystawie przygotowanej w szkolnym holu.
W ramach corocznej Corridy Ortograficznej odbyły się walki na poszczególnych etapach.
We wtorek 7 lutego miały miejsce potyczki o tytuł Mistrza Ortografii poszczególnych klas. W ich efekcie:
Mistrzynią Ortografii klas IV została Magdalena Wieczorek z klasy IV „c”.
II miejsce w kategorii klas IV zajął Dominik Bieńko z klasy IV „b”.
Miejsce III w kategorii klas IV wywalczył Michał Jasiński z klasy IV „c”.
Tytuł Mistrza Ortografii klas V zdobyła Aleksandra Grzymała z klasy V „d”.
II miejsce w kategorii klas V zajęła Oliwia Wenerska z klasy V „c”.
III miejsce w tej kategorii wywalczyła Karolina Jasłowska z klasy V „a”.
Mistrzynią Ortografii klas VI została Laura Buczek z klasy VI „b”.
Julia Sawczak zajęła II miejsce w kategorii klas VI.
III miejsce w kategorii klas VI zajęła Patrycja Walunszek z klasy VI „b”.
Na poziomie gimnazjum:
Tytuł Mistrza Ortografii klas I wywalczyła Amelia Runo z klasy I „g”.
II miejsce w kategorii klas I zajął Łukasz Staś, również z klasy I „g”.
III zaszczytne miejsce na poziomie klas I zajęła Oliwia Nowakowska z klasy I „i”.
Szkolny tytuł Mistrza Ortografii klas II gimnazjum zdobył Mikołaj Wasiuczyński z klasy II „h”.
Miejsce II wywalczyła Natalia Leszczyńska z klasy II „i”.
III miejsce na poziomie klas II zajął Przemysław Orzechowski z klasy II „h”.
Na poziomie klas III Mistrzynią Ortografii została Agata Szczepańska z klasy III „i”.
Oliwia Teśka z klasy III „i” zajęła II miejsce w kategorii klas III.
III miejsce zdobyła, dzielnie walcząc, Wiktoria Kula z klasy III „g”.

28 lutego odbył się finał finałów o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej i gimnazjum. Tamtego dnia najlepsi starli się z najlepszymi. I tak: tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 w Corridzie Ortograficznej 2017 zdobyła Magdalena Wieczorek z klasy IV „c”, natomiast tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum Integracyjnego wywalczyła Amelia Runo z klasy I „g”.
Serdecznie gratulujemy!!!
***
„Jak to jest być człowiekiem?” to tytuł szkolnego i międzyszkolnego III Konkursu Recytatorskiego. Zgodnie z ideą „turnieju” w tym roku znów pragnęliśmy podumać nad tym, co człowiekowi najbliższe. W kolejnych edycjach konkursu przywołujemy utwory, które pokazują bogactwo emocji w nas drzemiących, naszą wrażliwość i różny sposób patrzenia na świat. Dlatego też każdego roku skupiamy się na innej, cennej dla każdego człowieka wartości. W tym roku była to ciekawość, która miewa przeróżne oblicza. 2 marca uczniowie naszej szkoły opowiedzieli nam o nich na wszelkie możliwe sposoby. Wyłonić zwycięzcę spośród dość licznej grupy zdolnych recytatorów było nie lada wyzwaniem dla jury. Po burzliwych obradach paniom: Justynie Zakrzewskiej, Annie Wróblewskiej i Joannie Betler udało się ostatecznie wybrać najlepszych. Oto oni:
W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Oliwia Wenerska z klasy V „c”,
II miejsce zajęła Katarzyna Iwaniuk z klasy IV „c”,
Na III miejscu uplasowała się natomiast Patrycja Krętkowska z klasy VI „a”.
Wyróżnienia powędrowały zaś do Kingi Drążek z klasy IV „c” oraz Katarzyny Orłowskiej z klasy VI „c”.
W kategorii gimnazjum Jury postanowiło przyznać jedno – zaszczytne I miejsce. Zajęła je Karolina Drapiewska z klasy II „i”.
Uczennice, które zajęły I i II miejsce, reprezentowały naszą szkołę 9 marca podczas III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, również w nim odnosząc sukcesy. Zmagania recytatorów z większości stargardzkich szkół oceniali: pani Anna Korosteńska – bibliotekarz z Książnicy Stargardzkiej, pan Roman Kempiński – znany pod pseudonimem Romcio Tomcio szczeciński poeta dziecięcy oraz polonista – pan Grzegorz Lipko. Ku naszej radości Karolina Drapiewska zwyciężyła wśród uczniów szkół gimnazjalnych, natomiast Kasia Iwaniuk zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Naprawdę możemy być dumni!
10 marca w szkolnej sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste podsumowanie Dni Języka Polskiego połączone z nagrodzeniem zwycięzców poszczególnych konkursów. Wszystkim ich uczestnikom należą się ogromne gratulacje!
Do aktywnego udziału z kolejnych Dniach Języka Polskiego zapraszamy wszystkich już w kolejnym roku szkolnym.
Choć język polski słynie na świecie z kłopotliwej odmiany i nieziemsko trudnej wymowy, jest również naprawdę piękny! Bawmy się jego bogactwem i bądźmy z niego dumni. Nie zaśmiecajmy niepotrzebnie polszczyzny. Pielęgnujmy naszą mowę i bądźmy z niej dumni. Wszak język to podstawa!

szkolne dni j polskiego2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii