Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

"Śpiąca Królewna" i kolejna odsłona

projektu #Książka!

W ubiegłym miesiącu miała miejsce premiera spektaklu zrealizowanego przez uczestników projektu z klas II i oraz II g. Debiutujący aktorzy pod okiem opiekunów (J. Bochenek, A. Wróblewskiej, B. Żych i D. Maćkowiaka) przygotowali tym razem niespodziankę dla naszych najmłodszych czytelników – uczniów klas I, II i III SP. Wystawiając na szkolnej scenie adaptację popularnej i lubianej baśni, pragnęli pokazać maluszkom, że czytanie książek może inspirować do naprawdę dobrej zabawy.
Następnie twórcy projektu zaprosili do swego teatru wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 4. Oni również dali się oczarować starszym kolegom, którzy odegrali przed nimi „Śpiącą Królewnę”. Zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi widzowie bardzo żywo i entuzjastycznie reagowali na przygotowany występ. Widać było, że sporo frajdy sprawiło im oglądanie znanej wszystkim baśni w zupełnie nowej odsłonie – czasem zabawnej, a niekiedy wywołującej gęsią skórkę, przede wszystkim jednak odegranej przez przesympatycznych starszych kolegów. Na koniec nie obyło się bez wspólnych tańców i śpiewania znanych, dziecięcych piosenek wraz z wychowawczyniami przedszkolaków oraz niezastąpionym panem Krzysztofem, który gościnnie wcielił się w tym dniu w rolę animatora.
Każdy współtwórca spektaklu samodzielnie przygotował strój dla swego bohatera, sekcja plastyczna projektu wyczarowała przepiękne drzewo, ze Szczecina przyjechała do nas ławka, a drewniany stragan zbudował tata samej Śpiącej Królewny! Sporo pracy, wiele prób, dużo radości i ogromna satysfakcja! Ekipa projektu #Książka wie, że warto poświęcać czas na wspólne twórcze działania! Wie również, że warto czytać. Tylko wtedy przychodzą do głowy tak szalone i ciekawe pomysły ;)

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

 spiaca krolewna projekt ksiazka2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii