Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Pasowanie na Czytelnika 2017

W dniach 22 - 24 maja 2017 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas I a, I b, I c.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy VI z Klubiku Miłośników Książki przygotowali przedstawienie pt. „Kłótnia Wróżek” w trakcie którego przekazali dzieciom wiedzę o tym jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Uczniowie klas pierwszych odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarki Elżbieta Gumińska i Renata Kopa dokonały pasowania każdego z uczniów. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Nasi nowi czytelnicy na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki .
Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

materiał nadesłały panie Renata Kopa, Elżbieta Gumińska i Danuta Szot

pasow na czytelnika2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii