Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

2016/2017

Dnia 23.06. 2017r. słowami Jana Pawła II
"Jeszcze będzie pięknie,
Mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty,
Bo masz do przejścia całe życie”
zakończył się apel, na którym żegnaliśmy trzecie klasy gimnazjum. Była to niezwykle piękna i podniosła uroczystość. Gratulacje odebrali trzej gimnazjaliści, którzy zdobyli najwyższą średnią w szkole: Karol Jurski z kl. IIIh, Karolina Jewiarz z kl. IIIg oraz Jakub Zięba z kl. IIIi. Karol Jurski został wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Stargardu, uzyskał też najwyższą średnią ocen w Stargardzie. Do Złotej Księgi Wyróżnionych Uczniów zostało wpisanych 21 abiturientów. Uhonorowano ich Złotymi Tarczami. Rodzice odebrali listy gratulacyjne z rąk Pani Dyrektor.
W tym roku po raz pierwszy odznaczono medalami Przyjaciela Integracji uczniów, którzy ideami naszej szkoły żyli na co dzień. Byli to: Piotr Szwaczkowski z kl. IIIg, Jakub Zięba z kl. IIIi oraz Kacper Garczyński z kl. IIIh. Dzięki ich postawie uczniowie niepełnosprawni mogli czuć się w pełni wartościowi i godni uwagi.
W pierwszej części programu Karolina Jewiarz odczytała pożegnalny list otwarty, w którym podziękowała za troskę i szacunek, jakim darzono każdego ucznia. Wyraziła przekonanie, że kończący szkołę mogą dumnie patrzeć w przeszłość. Trzecioklasiści podziękowali nauczycielom i rodzicom, za wartości na których zbudują swoje życie. W programie artystycznym znalazło się też wiele cennych wskazówek dla kończących szkołę. Słowami Ludwika Pasteura życzono abiturientom
"Wzrastaj jak drzewo.
Bądż silny, jak dąb stuletni przyjazny,
Jak jego ciń w upalne południe.
Spoglądaj w górę, sięgaj myślą
Poza granice widzialnego świata…
I wznoś się wyżej …zawsze wyżej"
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas gimnazjalnych przygotowały panie: Magdalena Stolarczyk oraz Elżbieta Rudzik.
Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego dla klas I-III SP przygotowały klasy trzecie. W tym roku organizatorami były klasa 3d, 3e, 3f wraz z wychowawcami, paniami Wiolettą Januszewską, Justyną Trześniewską i Małgorzatą Kapturczak. W czasie uroczystości zakończenia roku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Dzieci przedstawiły różne sposoby spędzania wakacji. W szczególny sposób zaakcentowane zostało bezpieczeństwo podczas wypoczynku. W tym celu dzieci przypomniały o kilku ważnych zasadach dotyczących bezpiecznych wakacji.
W tym dniu swoją uroczystość zakończenia roku szkolnego miały również klasy IV-VI.
W związku z wdrażaną reformą oświaty uczniowie kl. VI nie stali się absolwentami naszej szkoły. Po wakacjach wrócą jako uczniowie kl. VII. W swoim wystąpieniu wspomniała o tym pani dyrektor Anna Kurcab–Kościańska, kierując słowa do obecnych na uroczystości rodziców, uczniów, grona pedagogicznego i zaproszonych gości.
Oprawę artystyczną zaprezentowała kl. IVB pod kierunkiem pani Ewy Brzezińskiej i pani Bożeny Bedorf. Uczniowie tej klasy przypomnieli rówieśnikom o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie wakacji i radosnymi życzeniami pożegnali uczniowską brać.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzymy spokojnych, radosnych i słonecznych wakacji!

materiał nadesłały panie M. Stolarczyk, M. Kapturczak, B. Bedorf

apel zak roku szk2016 17

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii