Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

CO TO ZNACZY KOCHAĆ ZWIERZĘTA?

- spotkanie z pisarzem, TOMEM JUSTYNIARSKIM

Niecodziennym przeżyciem jest z pewnością spotkanie z autorem książki omawianej na lekcji języka polskiego. Dlatego uczniowie, których wzruszyła lektura nowelki „Psie troski” opowiadającej o bernardynie Betty przygarniętym ze schroniska, niecierpliwie czekali na zapowiadany przyjazd do szkoły pisarza - TOMA JUSTYNIARSKIEGO.
Nasz gość zjawił się w środę 20 września w towarzystwie uroczej, małej suczki wabiącej się Lusia. Spotkanie przygotowane w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadziło ponad 150 uczniów z różnych klas. Dowiedzieli się oni m.in., że Tom Justyniarski jest z zawodu dziennikarzem, praco-wał jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, był rzecznikiem prasowym dla dzielnicy Praga Południe w Urzędzie Miasta St. Warszawy, a obecnie pełni funkcję rzecznika prasowego Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej. Najlepiej jednak czuje się w roli pisarza, miło-śnika i obrońcy zwierząt.
W rozmowie z uczniami podkreślał, jak ważne jest, byśmy szanowali i traktowali zwierzęta jak naszych przyjaciół. Zachęcał do adopcji zwierzaków ze schronisk, co sam czynił wielokrotnie. W domu ma oprócz adoptowanej Lusi, także kota, kucyka, pawia i ...kilka kur. A także wspomnianą Betty, ponieważ okazało się, że historia przedstawiona w książce jest oparta na autentycznym wydarzeniu z życia pisarza.
Uczestnicy spotkania mogli zakupić różne książki Toma Justyniarskiego, m. in. pozycje: „Mój przyjaciel bocian” czy „Kocia mama” i otrzymać dedykację z autografem. Nie zabrakło też oczywiście książki „Psie troski”, która została laureatem konkursu Ministerstwa Edukacji Naro-dowej pod hasłem „Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym”. Głosami rodziców i nauczycieli ta nowelka zajęła I miejsce, pokonując między innymi serię o Harrym Potterze. Natomiast w konkursie radia RMF FM na „Najpiękniejszą książkę dla dzieci” uplasowała się na III miejscu, ustępując jedynie „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy oraz „Przygodom Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.
Spotkanie z pisarzem przygotowali uczniowie klasy V teatralno-dziennikarskiej. Dokładniej o swoich wrażeniach napiszą wkrótce na łamach wydawanej przez siebie gazetki „Sztubak”.

spotk z pisarzem2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii