Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Code Week 2017 w naszej szkole

Dnia 20.10.2017r. w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (07-22.10.2017r.) odbyły się w holu szkoły prezentacje dotyczące programowania w różnych środowiskach programistycznych. Pokazy były zorganizowane przez uczniów uczęszczających w naszej szkole na zajęcia Mistrzów Kodowania dla klas starszych, którzy zademonstrowali również własne projekty. Celem głównym prezentacji, było zachęcenie młodych ludzi do programowania za pomocą różnych technik i środowisk programistycznych oraz propagowanie kodowania. W pokazach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zależnie od swoich zainteresowań, jak i wieku oraz umiejętności. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi językami programowania, a nawet spróbować poprogramować w wybranym języku pod opiekuńczym okiem Mistrzów Kodowania. Na pokazach obecne były środowiska tj. Scratch, App Inventor, Greenfoot, Unity. Można było również zobaczyć platformę Arduino oraz wybrane projekty zrealizowane w środowisku S4A czy też Arduino IDE. Uczniowie mogli również zapoznać się z robotem Lego Mindstorms oraz środowiskiem jego programowania NXT-G, a za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji App Inventor, posterować robotem.
Kodowanie, to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, to również wielka satysfakcja i frajda z własnoręcznie stworzonych aplikacji czy gier. Dlatego, warto uczyć się kodowania!

code week2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii