Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

"Alternatywne Lekcje WF"

organizowane przez Fundację Moniki Pyrek

18 października 2017r. uczniowie klas VII wzięli udział w „Alternatywnych Lekcjach WF” organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek.
Około 500 uczniów stargardzkich szkół objętych było projektem, którego celem jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie poprzez przekazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej i zachęcenie do czynnego uprawiania sportu.
Zajęcia odbywały się w 50-osobowych grupach. Przez 90 minut z instruktorem i Gwiazdą Sportu uczestnicy ćwiczyli i doświadczali sportu również za pomocą 5 symulatorów konkretnych dyscyplin (piłki nożnej, koszykówki, boksu, kolarstwa, piłki ręcznej, biegów sprinterskich). Najpierw uczestnicy brali udział w trwającym 15 minut spotkaniu z Mistrzynią Moniką Pyrek oraz Piotrem Liskiem.
Fundacja Moniki Pyrek powstała z miłości do sportu i niepohamowanej chęci zarażania tą pasją wszystkich dookoła bez ograniczeń.
Założycielka fundacji, Monika Pyrek, od najmłodszych lat była bardzo aktywnym dzieckiem, a jej pasja do skakania (podobno nawet chodziła podskakując) doprowadziła ją do sportu wyczynowego.To właśnie on dał szanse niepozornemu, cherlawemu dziecku wykorzystać swój potencjał i zrealizować marzenia o byciu sportowcem.
Sport nauczył ją walczyć przede wszystkim z własnymi słabościami - skakała o tyczce mimo lęku wysokości - i to jest dowód na to, że każdy może pokonać swoje ograniczenia.
Fundacja tworzy projekty dla dzieci i młodzieży, rodziców, opiekunów zachęcające do bycia aktywnym i spędzania wolnego czasu na sportowo.

materiał nadesłała p. Elżbieta Moskalewicz

 zdj alternat lekcje wf2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii