Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczysty apel z okazji

Święta Odzyskania Niepodległości

„Wolność kocham i rozumiem…”
Kocham Cię, Polsko, za twą przeszłość sławną,
którą przyniosły miecze Twe waleczne,
za chrobre dzieje, co minęły dawno,
lecz będą w pieśni aż po czasy wieczne.

 

Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy w szkole, uczestnicząc w uroczystym apelu przygotowanym przez klasy III „i” oraz III „h”, a także Aleksandrę Żółwińską z klasy III „g” i dwie młodziutkie tancerki z klasy IV „f” – Julię Betler i Zosię Bochenek.
Celem uczniów oraz ich opiekunek – p. Joanny Bochenek, p. Anny Wróblewskiej i p. Anny Okolus-Furtak – było uświadomić szkolnej społeczności, jak wielkim skarbem jest WOLNOŚĆ, którą cieszymy się od 99 lat. Być może nie doceniamy jej na co dzień, gdyż przywykliśmy do jej obecności jak do tego, że oddychamy, jednakże utrata swobody byłaby dla nas – Polaków – wielkim dramatem, którzy przeżywali nasi przodkowie przez ponad wiek. Warto zatem pamiętać o ich heroicznej walce oraz determinacji. Dzięki nim nie odebrano nam POLSKOŚCI na zawsze. Możemy dziś mówić w języku ojczystym, decydować o swojej przyszłości, cieszyć się kultywowaniem rodzimych tradycji i spać spokojnie pod pięknym, polskim niebem bez strachu o życie naszych bliskich. WOLNOŚĆ to niezwykły dar. Dbajmy o niego stale, gdyż nigdy nie jest zagwarantowany na zawsze! Bądźmy takimi Polakami, z których ci wielcy i cisi patrioci sprzed lat byliby naprawdę dumni.
Dziękujemy pani Mirce Babickiej-Mrzygłód za przygotowanie przepięknej dekoracji, która uczyniła naszą uroczystość niepowtarzalną, a także panu Kazimierzowi Tryburze – za wspaniały akompaniament.
Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym uczniowie i pracownicy szkoły opowiadają o tym, jak rozumieją pojęcie wolności: film (mp4)

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

apel 11 listopada 2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii