Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Stargardzkie Spotkania Sceniczne

12 grudnia dzięki wielkiej życzliwości gospodarza miejsca p. Maćkowiaka, na scenie Klubu Garnizonowego odbyły się kolejne Stargardzkie Spotkania Sceniczne. Jak co roku uczestniczyły w nich grupy z naszej szkoły i innych placówek opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest to jedno z kilku wydarzeń, które uświetnia obchody Szkolnych Dni Integracji. Pani dyrektor Izabela Jurewicz-Zimny przywitała i zmotywowała młodych aktorów oraz wyjaśniła wszystkim znaczenie hasła przyświecającego nam w tym roku: „Piękno tkwi w różnorodności”.
Z wyzwaniem po mistrzowsku na teatralnej scenie zmierzyli się wspaniali artyści z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi ,,Bajkowy Zakątek", Przedszkole miejskie Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, oraz klasy integracyjne ze Szkoły Podstawowej nr 2: III b, II b, I a.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z klasy III b ( wych. B. Kowalczyk, M. Shoeneberg) z przedstawieniem pt. ,,Brzydkie kaczątko", później przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 z przedstawieniem pt. ,,Trzy świnki" (p. M. Teplicka, T. Półtork, K. Wolska).
Między występami p. Krzysztof Kempiński prowadził zabawy i zagadki dla wszystkich uczestników i gości. Kolejny występ był udziałem dzieci z klasy I a (wych. K. Przybylska, A. Kedzierska). Przedstawienie pt. „Leśna wigilia ", zostało nagrodzone II miejscem. Następnie aktorskie umiejętności zaprezentowało Przedszkole Miejskie Nr 5 (p. K. Skaczko-Kopaczyńska, J. Rakowska, A. Piętka) przedstawieniem pt. „Kaczka Dziwaczka”, które zajęło I miejsce, dzieci przedstawiły nowoczesną wersję bajki, która zachwyciła i oczarowała publiczność. Uczniowie klasy II b (wych. A. Otolska, J. Żuchlińska) zakończyły swoim przedstawieniem spotkania teatralne. Przygotowane recytatorsko w przepięknych strojach, przykuły wzrok występem ,,Bajka o jeżyku” i zdobyły II miejsce.
Do wspaniałej zabawy zagrzewali nauczyciele ze swoimi uczniami i sprawiedliwym Jury (p. B. Skupińską, M. Lewandowską i Anną Dąbrowską). Radość i entuzjazm jaki wywołały wspólne owacje na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zmagania artystów zostały nagrodzone. W tegoroczne Spotkania Sceniczne zaangażowali się również, p. Agnieszka Borowska, p. J. Zakrzewska, p. J. Żuchlińska, p. B. Żych oraz uczniowie z klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej, odpowiedzialni za sprzęt nagłaśniający.
Dziękujemy wszystkim opiekunom, rodzicom, wychowawcom oraz każdemu, kto przyczynił się do wspierania aktorskich talentów oraz aktywnie pomagał w organizacji Stargardzkich Spotkań Scenicznych.

materiał nadesłała p. Beata Skupińska

 stargardzkie spotk sceniczne2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii