Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

UROCZYSTE OBCHODY 25-LECIA INTEGRACJI

"Piękno tkwi w różnorodności"

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością
to co mam i to czego nie mam
nawet to czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne (…)

Ks. Jan Twardowski

W ostatnich dniach cała nasza szkoła świętowała Jubileusz 25-lecia Integracji. Uroczystości poświęcone tej wspaniałej rocznicy odbyły się najpierw ( piątek, 15 grudnia) na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, później zaś (poniedziałek, 18 grudnia) na sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie wzięliśmy udział w apelu związanym z tym świętem.
Program artystyczny, przygotowany w tym celu przez grupę uczniów oraz nauczycieli, pozwolił nam przypomnieć sobie historię Integracji, jej korzenie i twórców, a także po raz kolejny podumać nad wartościami, które przyświecają naszej codziennej, wspólnej pracy.
W SCK-u wraz z nami świętowali znamienici goście, m.in. pani wiceprezydent Ewa Sowa – niegdyś dyrektor naszej szkoły. Można rzec, iż od zawsze związana z ideą integracji, pani wiceprezydent wystąpiła na scenie wraz z przedstawicielami wolontariatu „Szansa” (absolwentami szkoły), którzy zgodzili się uświetnić swym śpiewem naszą uroczystość.
Tradycyjnie z okazji Szkolnych Dni Integracji przyznane zostały Medale Przyjaciół Integracji, które trafiają każdego roku do rąk ludzi, pokazujących swoją postawą i zaangażowaniem, jak ważne jest, by dzielić się dobrem z drugim człowiekiem, nawet wtedy (a może zwłaszcza!) gdy człowiek ten z różnych względów potrzebuje wsparcia. W tym roku medalem uhonorowani zostali: nauczycielka matematyki – p. Małgorzata Lewandowska, pedagog specjalny – p. Joanna Żuchlińska, polonistka – p. Joanna Łyko, nauczycielka I-III – p. Agnieszka Borowska, 2. Stargardzki Batalion Saperów, p. Grzegorza Król, p. Marek Kieczka, p. Anna Cokan oraz p. Cezary Kalaga. Im wszystkim raz jeszcze gratulujemy, wierząc, że przyjaźń z naszą Integracją nigdy nie przestanie być dla nich ważna.
PRZYJAŹŃ bowiem jest wartością pozwalającą nam stale budować wspólny dom – szkołę, w której nikt nigdy nie powinien czuć się samotny. Miejsce, gdzie każdy z nas może liczyć na wsparcie i zainteresowanie drugiego człowieka. Niechaj ta myśl będzie przesłaniem na kolejne lata wspólnej nauki i pracy. Pamiętajmy, że „piękno tkwi w różnorodności”, a siłę do przezwyciężania wszelkich trudności czerpać najlepiej z prawdziwej, szczerej przyjaźni.

Przyjaźnijmy się zatem bez końca!
STO LAT, KOCHANA INTEGRACJO!

Materiał nadesłała p. J. Bochenek

uroczyste obch 25 lecia integracji2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Uroczyste obchody 25-lecia Integracji w SCK