Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Języka Polskiego 2018

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni w naszej szkole odbywały się zmagania z językiem ojczystym. Pod czujnym okiem wszystkich polonistów podejmowane były różnorodne działania. Oto one:
Każda klasa wzięła udział w potyczkach z frazeologizmami, czyli przedstawieniu dowolną techniką na plakacie związku frazeologicznego związanego tematycznie z hasłami: HUMOR, ŚMIECH, ŻART. Niezwykle starannie wykonane i pomysłowe prace można było oglądać na wystawie w szkolnym holu.
W ramach Corridy Ortograficznej 14. lutego odbyły się walki na poszczególnych etapach. Kolejno wyłoniliśmy mistrzów wszystkich klas i poziomów. Oto wyniki ortograficznych potyczek:
Mistrzynią Ortografii klas IV została Tosia Brzezińska z klasy IV „b”.
II miejsce w kategorii klas IV zajęli ex aequo: Lena Orlińska z kl. IV „b” oraz Piotr Soboń
z kl. IV „d”.
Miejsce III w kategorii klas IV wywalczyły również ex aequo Natalia Sokolińska z kl. IV „f” i Kinga Misiak z kl. IV „c”.
Tytuł Mistrza Ortografii klas V zdobyła Magdalena Wieczorek z klasy V „c”.
II miejsce w kategorii klas V zajął Dominik Bieńko z klasy V „b”.
III miejsce w tej kategorii wywalczyła Natalia Kieczka z klasy V „b”.
Mistrzynią Ortografii klas VI została Oliwia Wenerska z klasy VI „c”.
Dominika Mierzwa zajęła II miejsce w kategorii klas VI.
III miejsce w kategorii klas VI zajął Piotr Abramik z klasy VI „d”.
Tytuł Mistrza Ortografii klas VII wywalczyła Ola Słaba z klasy VII „c”.
II miejsce w kategorii klas VII zajął Mateusz Kopacki z klasy VII „b”.
III zaszczytne miejsce na poziomie klas VII zajęła Wiktoria Rajszel z klasy VII „d”.
Tytuł Mistrza Ortografii klas II gimnazjum zdobył Łukasz Staś z klasy II „g”.
Miejsce II wywalczyła Amelia Runo – również z klasy II „g”.
III miejsce na poziomie klas II zajął Oliwier Przybyłowski z klasy II „i”.
Na poziomie klas III Mistrzem Ortografii został Łukasz Sobański z klasy III „i”.
Daria Stefaniuk z klasy III „h” zajęła II miejsce w kategorii klas III.
III miejsce zdobyła, dzielnie walcząc, Nikola Kamińska – także z klasy III „h”.

22. lutego odbyła się finałowa walka o tytuł Mistrza Ortografii w dwóch kategoriach: „JUNIOR” (kl. IV-VI) i „MASTER” (kl. VII oraz II i III gimnazjum). Wzięli w niej udział zdobywcy pierwszych miejsc z poszczególnych poziomów. I tak:
Tytuł Mistrza Ortografii 2018 w kategorii „JUNIOR” zdobyła Oliwia Wenerska z klasy VI „c”, natomiast na podium w kategorii „MASTER” stanął Łukasz Sobański z klasy III „i”.
Serdecznie gratulujemy!!!

***

„Jak to jest być człowiekiem?” to nazwa szkolnego i międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Dumamy w jego ramach nad tym, co człowiekowi najbliższe. Przywołujemy utwory, które pokazują bogactwo emocji w nas drzemiących, naszą wrażliwość i różny sposób patrzenia na świat. Dlatego też w kolejnych latach skupiamy się na innej, cennej dla każdego człowieka wartości. W tym roku był to humor, bez którego ludzkie życie byłoby na pewno mniej barwne.
21. lutego uczniowie naszej szkoły bawili Jury, siebie nawzajem oraz organizatorów konkursu, recytując utwory wpisujące się w hasło tegorocznej edycji: „Śmiechu warte!”. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło laureatów konkursu.

Kategoria klas IV-VI:
I miejsce – Jakub Przybylski, kl. V „b”.
II miejsce – Zofia Bochenek, kl. IV „f”.
III miejsce – Julia Betler, kl. IV „f”.
Dwa wyróżnienia – dla Kingi Drążek oraz Wiktorii Serby z klasy V „c”.
Kategoria klas VII i gimnazjalnych:
I miejsce – Wiktoria Rajszel, kl. VII „d”.
II miejsce – Karolina Drapiewska, kl. III „i”.
III miejsce – Roksana Ogrodnik, kl. VII „ d”

Zdobywcy I i II miejsc reprezentowali naszą szkołę podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Zmierzyli się z przedstawicielami większości stargardzkich szkół. Konkurs odbył się 7. marca w szkolnej stołówce, przepięknie udekorowanej na tę okoliczność przez panią Mirkę Babicką-Mrzygłód. W scenerii pełnej czarujących uśmiechów z nowej szkolnej sceny rozbrzmiały słowa zabawnych wierszy i fragmentów prozy przygo-towanych przez uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Występy oceniało zacne Jury w składzie: pani Anna Lena Kucharska – starszy bibliotekarz z Książnicy Stargardzkiej, Aleksandra Żółwińska – uzdolniona artystycznie poetycka dusza, na co dzień uczennica kla-sy III „g”, pan Karol Krzeszowiec – dziennikarz „Twojego Radia”, a także aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie – pan Michał Lewandowski. Całości przysłuchiwała się pani dyrektor – Anna Kurcab-Kościańska.. Wśród uczestników nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Zosia Bochenek, II zaś – Kuba Przybylski. Miejsce III w kategorii starszej wywalczyła Wiktoria Rajszel. Jesteśmy dumni!

Nasze wspólne przedsięwzięcie pod nazwą Szkolne Dni Języka Polskiego podsumowane zostało krótką uroczystością w piątek 9. marca. Laureaci kolejnych zmagań, a także uczniowie wyróżnieni odebrali wówczas dyplomy oraz nagrody. Tegoroczne zabawy polszczyzną uważamy za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem i radością podchodzili do kolejnych zadań.

Zapraszamy na krótką fotorelację z przebiegu Dni Języka Polskiego ukrytą pod zamieszczonymi niżej linkami.

http://zdjecia1

http://zdjecia2

http://zdjecia3

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

szk dni j pol2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii