Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

CodeWeek 2018

Dnia 09.10.2018r. w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania  (06-21.10.2018r.) odbyły się w holu szkoły prezentacje dotyczące programowania w różnych środowiskach programistycznych. Pokazy były zorganizowane przez uczniów uczęszczających w naszej szkole na zajęcia Mistrzów Kodowania dla klas VI-VIII, którzy zademonstrowali również własne projekty. Celem głównym prezentacji, który przyświecał organizatorom pokazów, było zachęcenie młodych ludzi do kodowania w różnych językach programowania. W pokazach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zależnie od swoich zainteresowań, jak i wieku oraz umiejętności. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi językami programowania, a nawet spróbować kodować w wybranym języku pod opiekuńczym okiem Mistrzów Kodowania. Na pokazach obecne były środowiska: Scratch, App Inventor, GreenFoot, C++. Można było również zobaczyć platformę Arduino oraz wybrane projekty zrealizowane w środowisku Arduino IDE – migające diody połączone z fotorezystorem. Uczniowie mogli również zapoznać się z robotem Lego EV3, który dzielnie pokonywał wyrysowaną trasę, omijał przeszkody oraz przenosił w inne miejsce kolorowe klocki. Kodowanie, to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, to również wielka satysfakcja i frajda z własnoręcznie stworzonych aplikacji czy gier. Więc uczmy się kodowania!!

codeweek2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii