Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Ogólnopolski Dzień

Głośnego Czytania

Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września. Jest to wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w magiczny świat książek, opowiadań, bajek i wierszy.
W naszej szkole odbyła się promocja Czytelnictwa. Inspiracją dla dzieci do przygody z literaturą stały się ilustrowane opowieści Gangu Słodziaków. W obchodach dnia głośnego czytania udział wzięły wszystkie klasy I-III. Ośmioro dzieci z klas: 1a, 2a i 3b, przebranych za zwierzątka wraz z Panią Dyrektor czytały z podziałem na role opowiadania pt.: „Zajęczyca Zuzia”, „Ryś Lisek” oraz „Lis Lucek” z książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Wybraliśmy te opowiadania w których w piękny sposób została pokazana idea naszej szkoły czyli współpraca, opieka, tolerancja i pomoc innym. Po przeczytaniu książki, dzieci z widowni rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem była INTEGRACJA. Kolejną atrakcją było losowanie przez dzieci pytań dotyczących przeczytanych opowiadań. Znajdowały się one w plastikowych jajeczkach w kieszonce różowego fartuszka zajęczycy Zuzi. Spotkanie umilił nam wyświetlony teledysk „Co u Słodziaków?” oraz nauka refrenu piosenki i wspólna zabawa. Każda klasa miała za zadanie przygotować zagadkę związaną z bohaterami książki.
Dodatkową wystawę okolicznościową przygotowały Panie z biblioteki szkolnej, które zaprezentowały nowości czytelnicze i zachęciły do codziennego czytania i korzystania z ich zbiorów. Przygotowały dla każdej klasy pociętą na puzzle stronę tytułową książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Maskotkę Słodziaka otrzymała klasa, która najszybciej ułożyła puzzle.
Dzisiaj książka ma poważną konkurencję, trudno nakłonić dzieci do czytania, szczególnie starsze. Dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze, bo w tym ile korzyści niesie ze sobą czytanie chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok bo jest on tym dla umysłu, co gimnastyka dla ciała.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga 

ogol dzien glos czyt2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii