Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Mickiewicz byłby z nas dumny!

W czwartek 27. października uczniowie klas VII „a”, VII „c” oraz VII „d” wraz ze swoimi polonistkami – p. Agnieszką Gadomską-Rataj i p. Joanną Bochenek – przybyli na dziady!

Hołdując ludowym mądrościom, przygotowano „jadło i napitek”, aby godnie przywitać zaproszone duchy. Zjawy dotarły, a jakże! Było mrocznie i tajemniczo… Szkoła zapachniała tego wieczora prawdziwym kadzidłem, rozbrzmiały kwestie chóru, wysłuchano moralnych przestróg każdego z upiornych gości… I tylko blask świec dodawał zebranym otuchy!

Dziękujemy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjątkowego widowiska, a w szczególności – wychowawczyniom zaangażowanych klas (za dbanie o nasze bezpieczeństwo), pani Ani Dąbrowskiej (za zorganizowanie kluczowego rekwizytu!)oraz panu Damianowi Maćkowiakowi (za udzielenie mrożącego krew w żyłach głosu).

Przede wszystkim jednak na medal spisali się uczniowie. Temu, kto narzeka na dzisiejszą młodzież, chórem mówimy: „A KYSZ!”.

Oprac. Joanna Bochenek    

Dziady

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.