baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Klasy 8c i 8d gościły (25.01.2019 r.) w Transgraniczym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. W malowniczo położonym i bogatym przyrodniczo Ośrodku w otoczeniu Nadleśnictwa Trzebież, blisko Puszczy Wkrzańskiej przekazano nam fachową wiedzę z chemii, fizyki i biologii. Delikatnie prószący śnieg i lekki mróz malował piękne krajobrazy, które sprzyjały zajęciom terenowym. Odwiedziliśmy salę ekosystemów, gdzie posłuchaliśmy świergotu ptaków, rozpoznawaliśmy ślady pozostawiane przez zwierzynę leśną. Multimedialne stanowiska prezentowały nam powstawanie podstawowych zjawisk w przyrodzie – nie groźna nam burza i wyładowania atmosferyczne. W warunkach laboratoryjnych przeprowadzaliśmy eksperymenty chemiczne z ciekłym azotem, doświadczenia „pasta dla słonia”, „lokomotywa” itp.. Interaktywne zajęcia prowadzone w bardzo ciekawy sposób to szansa, dla nas, by odkrywać prawa rządzące naszym światem. Całość dopełnił posiłek przy ognisku. Wyjazd zorganizowała pani Monika Sikorska. Bardzo dziękujemy pani Elżbiecie Bączyńskiej i pani Marcie Kowalczyk za poświęcony czas i profesjonalną opiekę podczas zajęć. Jestem pewna, że panie bawiły się równi dobrze jak uczniowie. Zapraszam do odwiedzania bloga Młodych Adeptów Chemii http://blog-chemia-sp2stargard.blogspot.com/ , gdzie znajdziecie relację z interaktywnych zajęć chemicznych.

7

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Materiał nadesłała: Monika Sikorska