Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

"Projekt eTwinning"

      Od grudnia 2020 r. do maja 2021 r. zainteresowani uczniowie z klasy 6d, 6e i 6f pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego, pani Iwony Łopacińskiej, wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.” Entdecke die Schrift - eine kleine Weltreise. Odkrywaj pismo - mała podróż po świecie”. Partnerami projektu były szkoły: Integrierte Gesamtschule w Delmenhorst, w Niemczech i Szkoła Podstawowa w Goumenissa w Grecji. Głównym celem wspólnego projektu było poznanie historii pisma na świecie, a także zastosowanie w praktyce języka niemieckiego. Dzięki różnym działaniom uczniowie wzbogacili swój zasób słów oraz uczyli się korzystać z wielu narzędzi TIK, ponieważ zadania realizowane były za pomocą platform i aplikacji jak np.: TwinSpace, dokumenty Google, prezentacje Google, Classroom, Padlet, YouTube, Nearpod, Kahoot.
      Projekt został podzielony na poszczególne etapy. Każdy z nich miał jasno określone zadania, terminy i aktywności zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Projekt opierał się na historii podróży Obcego na planetę Ziemia. Na mapie świata dostępnej dla uczniów pojawiały się ciekawostki dotyczące historii pisma oraz ukryte zagadki, których rozwiązanie pomagało Obcemu w dalszej podróży. Współpraca szkół rozpoczęła się od autoprezentacji uczestników projektu oraz ich miejscowości i państw. Uczniowie przedstawili się, opisali swoje hobby, a wszystko zamieścili na wspólnej tablicy Padlet. Wśród dalszych zadań dla szkół były np. quizy dotyczące wiedzy o Niemczech, Polsce czy Grecji, udział w wyzwaniach - nauka słówek greckich, powtórzenie wyklaskiwanego rytmu czy wymowa polskich zwrotów (zadanie dla szkół partnerskich). Uczniowie stworzyli wspólnie nowy alfabet, dzięki któremu wysłali Obcemu wiadomości o Europie. Jako ostateczny efekt współpracy powstał cyfrowy ebook scalający działania realizowane w projekcie. Można go zobaczyć na stronie:


https://read.bookcreator.com/82IS53kMWhQ5fRxdlsAp6aH6gEl1/MwMAaQY2QiSR7T8-9AmN-A


      Ciekawą niespodzianką na zakończenie projektu były również przesłane przez szkoły partnerskie upominki dla uczniów - listy, kartki pocztowe, słodkości…. Mimo pracy jedynie online i bez możliwości spotkań „na żywo”- w szkole, udało nam się zrealizować bardzo ciekawy projekt. Liczymy, że takie inicjatywy spotkają się także w przyszłości z dużym zainteresowaniem uczniów!

collage 1 sp2 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii