baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia klasy II c

w Książnicy Stargardzkiej

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie klasy II c wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Czuryło i p. Elżbietą Rudzik, 12 lutego 2019r. wybrali się na kolejne zajęcia w Książnicy Stargardzkiej. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązania krzyżówki, z której uczniowie dowiedzieli się, że tematem dzisiejszego spotkania będą legendy o Warszawie i Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest legenda, a następnie poznali historię naszej stolicy. Dzieci wysłuchały legendy o Warsie i Sawie, opowieść o Bazyliszku, poznały również historię Syrenki. Po poznaniu historii Warszawy przyszła kolej na legendy o „Grodzie Kraka”. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające stary Kraków, wysłuchały wierszy p. Barbary Barszcz o zabytkach dawnej stolicy Polski. Poznały również najstarszą krakowską legendę o Smoku wawelskim i mądrym Szewczyku. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali w czasie rozwiązywania zadań, polegających na rozpoznawaniu ilustracji przedstawiających krakowskie legendy. Miło spędzone w Książnicy Stargardzkiej popołudnie, na pewno pozostanie w pamięci uczniów oraz zachęci ich do czytania i poznawania kolejnych legend.

materiał nadesłała p. Małgorzatą Czuryło

kl 2c w ksiaznicy stargard

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii