Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

tytul festyn2018

Kocham Cię Polsko!


Za nami kolejny, 15 Rodzinny Festyn Środowiskowy. W tym roku pod hasłem „Dla Niepodległej”. Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, całe rodziny przybyły aby uczestniczyć w ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Mogliśmy bawić się i jednocześnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Było biało czerwono i patriotycznie.
Festyn rozpoczął „Bieg dla Niepodległej” z Panem Prezydentem Rafałem Zającem na czele. Uczestnicy biegli trzymając w dłoniach flagi Polski. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. W holu szkoły Pani Prezydent Ewa Sowa dokonała uroczystego otwarcia wystawy „Ojcowie Niepodległości” i „II Rzeczpospolita w obiektywie”.
Impreza obfitowała w wiele atrakcji miłych dla oka i ucha. Na scenie uczestnicy wykonali przepiękne pieśni patriotyczne oraz recytowali wzruszające wiersze. Oglądaliśmy występ klasy teatralno-dziennikarskiej pt.: „Tu wszędzie Polska” i podziwialiśmy umiejętności zdolnego młodego magika. Serca widzów skradł piesek, który podczas pokazu tresury zaprezentował swoje umiejętności. Można było obejrzeć radiowóz i motor Komendy Powiatowej Policji, wóz bojowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz sprzęt płetwonurków z 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów. Dzieci zachwycone były spotkaniem z maskotką policyjną, komisarzem Inkiem, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Nie zabrakło atrakcji sportowych. Były konkursy i zabawy zorganizowane przez Klub Sportowy Błękitni Stargard oraz rozmowy z koszykarzami Spójni Stargard. Na boisku szkolnym można było poskakać na euro bungee i w dmuchanych zamkach. Bańki mydlane, kolorowe baloniki o różnych kształtach oraz przepiękne fryzury i pomalowane buźki dzieci dostarczyły najmłodszym wiele radości.
Ciekawy był też kącik chemiczny, gdzie wszyscy z zapartym tchem obserwowali różne reakcje chemiczne i ciekawe doświadczenia prezentowane przez uczniów naszej szkoły.
Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały godła Polski oraz kwiatki w naszych barwach narodowych.
Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski biorąc udział w zabawie przy Kole Fortuny. Jej uczestnicy szukali odpowiedzi na temat polskiej literatury, historii, geografii i nie tylko. Brawa za odwagę!
Dla głodnych i spragnionych prawdziwa uczta dla podniebienia. Pyszne pierogi, bigos, grochówka, pajda ze smalcem, grill… wszędzie były długie kolejki amatorów domowego jedzenia. A na deser szaszłyki owocowe, galaretki i przeróżne ciasta przygotowane przez rodziców dzieci naszej szkoły. Każdy łasuch znalazł tu coś dla siebie a dzieci mogły do woli najeść się popcornu i waty cukrowej.
Jak co roku, najdłuższa kolejka ustawiła się do Loterii Fantowej. Każdy los wygrywał a na końcu można było zdobyć główne nagrody czyli rower, walizkę, tablet i słuchawki bezprzewodowe. Losowanie tych nagród zakończyło festyn.
Festyn dostarczył uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. Polskość czuło się tu na każdym kroku. Jesteśmy dumni z dzieci, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, ponieważ każdy dał tu cząstkę siebie.

festyn rodzinny2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii