baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczyste Ślubowanie

Klas Pierwszych

Ach cóż to był za dzień!!! 11.10.2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Z tej okazji uczniowie klas IIB i IIC, wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Czesławą Gut, p. Iwoną Prajzendanc, oraz p. Małgorzatą Czuryło, p. Elżbietą Rudzik, przygotowali dla wszystkich przybyłych Gości Uroczysty Apel z częścią artystyczną. Na koniec odbyło się Ślubowanie. Pani Wicedyrektor Alicja Jurkiewicz za dotknięciem czarodziejskiego ołówka, pasowała każde dziecko z pierwszej klasy na wzorowego ucznia, Polaka. Natomiast wybrani przedstawiciele w kronice szkolnej w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli podpis - odcisk palca, na dowód ważności złożonego Ślubowania. Całość zamknęła wspólna fotografia, upamiętniająca to ważne wydarzenie. Będzie to dzień, który na długo zapamiętają wszyscy, radośnie go wspominając.
Życzymy Uczniom Klas Pierwszych, naszej szkoły i ich Wychowawcom Samych Sukcesów. Powodzenia!!!

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

slubowanie kl1 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dnia 11.10.2018r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędzie się:

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w imprezy.
Ponadto informujemy, że w trakcie uroczystości będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy uroczystości.

Światowy Dzień

Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Przygotowania do tego dnia zaczęły się już tydzień wcześniej. W organizację włączyła się cała szkoła. Uczniowie sporządzali plakaty, którymi ozdabiali szkolne korytarze. W każdej klasie nauczyciele matematyki przeprowadzili "Potyczki matematyczne" - uczniowie mieli okazję odświeżyć tabliczkę mnożenia poprzez zabawę.
Wybrano również Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy 28 września walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oto zwycięzcy w poszczególnych poziomach:
- w klasach IV URSZULA MAKSYMIAK
- w klasach V MACIEJ DUNIANAZAR
- w klasach VI DAMIAN FIRSIOF
- w klasach VII JOANNA NOWAK
- w klasach VIII PIOTR CZURAK
- w klasach III GIM. ŁUKASZ ŚTAŚ
Spisaliście się na szóstkę!!!!! GRATULUJEMY!!!!!
W tym dniu w czasie przerw międzylekcyjnych zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 214 uczniów i 40 osób dorosłych. Zdecydowana większość zdobyła Certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.
Obok zabaw i egzaminów w szkole zorganizowane zostały 4 Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzające egzaminy w mieście. Członkowie Patroli, uczniowie dobrze znający tabliczkę mnożenia, zaopatrzeni w transparenty i koszyczki z losami egzaminacyjnymi, przepytywali przypadkowych przechodniów, ekspedientki w sklepach i każdą inną osobę, która chciała podejść do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Jeden z Patroli odwiedził Twoje Radio Stargard, gdzie przepytał redaktorów podczas wejścia na żywo na antenę, drugi - Stargardzkie Centrum Kultury, trzeci - sklep "Piotr i Paweł", a czwarty spacerował po osiedlu Zachód. Łącznie zostało przepytanych 37 osób. 32 z nich odpowiedziały poprawnie na wszystkie “tabliczkowe” pytania z losów i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Sporo osób zapytanych o zgodę na egzamin nie podeszło do niego ze względu na nieznajomość tabliczki mnożenia, a tłumacząc się brakiem czasu lub zbyt wieloma latami, które upłynęły od ukończenia szkoły. Po tym doświadczeniu wysnuty został wniosek, że kto tabliczkę poznał za młodu, ten zabierze ją do grobu.
Nauczyciele z uczniami klas I-II przeprowadzili na zajęciach zabawy i ćwiczenia przygotowujące wprowadzenie tabliczki mnożenia. W klasach III uczniowie wykonywali zadania i zabawy z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy Vb, którzy włożyli dużo swojej pracy w przygotowania.

Koordynatorzy akcji:
Joanna Michalska
Anna Otolska
Waldemar Waluś
Marta Widerowska
Joanna Żuchlińska

swiat dzien tabl mnoz2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

materiał nadesłano dn. 09.10.2018r.

 

CodeWeek 2018

Dnia 09.10.2018r. w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania  (06-21.10.2018r.) odbyły się w holu szkoły prezentacje dotyczące programowania w różnych środowiskach programistycznych. Pokazy były zorganizowane przez uczniów uczęszczających w naszej szkole na zajęcia Mistrzów Kodowania dla klas VI-VIII, którzy zademonstrowali również własne projekty. Celem głównym prezentacji, który przyświecał organizatorom pokazów, było zachęcenie młodych ludzi do kodowania w różnych językach programowania. W pokazach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zależnie od swoich zainteresowań, jak i wieku oraz umiejętności. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi językami programowania, a nawet spróbować kodować w wybranym języku pod opiekuńczym okiem Mistrzów Kodowania. Na pokazach obecne były środowiska: Scratch, App Inventor, GreenFoot, C++. Można było również zobaczyć platformę Arduino oraz wybrane projekty zrealizowane w środowisku Arduino IDE – migające diody połączone z fotorezystorem. Uczniowie mogli również zapoznać się z robotem Lego EV3, który dzielnie pokonywał wyrysowaną trasę, omijał przeszkody oraz przenosił w inne miejsce kolorowe klocki. Kodowanie, to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, to również wielka satysfakcja i frajda z własnoręcznie stworzonych aplikacji czy gier. Więc uczmy się kodowania!!

codeweek2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii