baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczyste zakończenie

roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19.06.2019r. pożegnaliśmy ostatnie trzecie klasy gimnazjum a także po raz pierwszy żegnaliśmy klasy ósme. Była to piękna i podniosła uroczystość. Gratulacje odebrali ósmoklasiści i gimnazjaliści, którzy zdobyli najwyższą średnią w szkole oraz odnieśli największe sukcesy. Byli to uczniowie, którzy zostali wyróżnieni nagrodą Prezydenta Miasta Stargard: Piotr Czurak oraz Łukasz Staś. Do Złotej Księgi Wyróżnionych Uczniów zostało wpisanych aż 33 absolwentów. Byli to:


Paulina Kukulak,
Martyna Bodnar,
Natalia Kwolek,
Amelia Runo,
Lidia Urbankiewicz,
Łukasz Staś,
Grzegorz Białobrzewski,
Olga Szcześniewska,
Nikola Winiarska,
Oliwia Grojecka,
Tymoteusz Abramczyk,
Patrycja Krętkowska,
Maja Mościńska,
Tomasz Sałapata,
Aleksandra Stachowiak,
Zuzanna Wolszczak,
Laura Buczek,
Hanna Dunianazar,
Mateusz Kopacki,
Hubert Kraszewski,
Patrycja Walunszek,
Oskar Kopij,
Piotr Czurak,
Natalia Jankiewicz,
Aleksandra Słaba,
Natalia Marzec,
Jakub Strzyżewski,
Stanisław Piątek,
Katarzyna Orłowska,
Błażej Trojanowski,
Nikola Nowek,
Roksana Ogrodnik,
Nikola Jankiewicz.


Uhonorowano ich Złotymi Tarczami. Rodzice odebrali listy gratulacyjne z rąk Pani Dyrektor.
W tym roku przyznano również medale Przyjaciela Integracji uczniom, którzy ideami naszej szkoły żyli na co dzień. Byli to: Hanna Dunianazar, Lidia Urbankiewicz oraz Nikola Nowek. Dzięki ich postawie uczniowie niepełnosprawni mogli czuć się godni uwagi i w pełni wartościowi. Absolwenci podziękowali nauczycielom i rodzicom, za serce i troskę oraz za zaangażowanie. Podczas uroczystości przedstawiciele klas ósmych, wręczyli Pani Dyrektor swoje tableau, a uczennice klasy VIIIc podziękowały p. Ireneuszowi Pabianowi za wkład i zaangażowanie w prowadzeniu treningów siatkarskich. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas gimnazjalnych, ósmych i siódmych przygotowały klasy VIIa i VIIc oraz panie: Elżbieta Gajewska i Urszula Sawicka-Heintz.
Uroczysty apel dla klas IV-VI przygotowali uczniowie z klasy Vc pod kierunkiem pań: Urszuli Śmigielskiej oraz Anny Dąbrowskiej. Poprzez piosenki i wiersze związane z tematyką końca roku szkolnego wprowadzili zgromadzonych gości w wakacyjny nastrój i przypomnieli o zasadach bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.
W tym dniu swoją uroczystość zakończenia roku szkolnego miały również klasy I-III SP. Uroczysty apel przygotowały klasy IIIa, IIIb, IIIc pod kierunkiem pań: Małgorzaty Pabian, Agnieszki Bobkowskiej, Krystyny Drewniak, Beaty Skupińskiej, Joanny Żuchlińskiej oraz Anny Otolskiej. W czasie uroczystości zakończenia roku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Dzieci przedstawiły różne sposoby spędzania wakacji. W szczególny sposób zaakcentowane zostało bezpieczeństwo podczas wypoczynku. W tym celu dzieci przypomniały o kilku ważnych zasadach dotyczących bezpiecznych wakacji.
Przepiękne dekoracje na uroczyste apele, przygotowała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzymy bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji!

 urocz zakoncz roku szk2018 19

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla dzieci

ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klas I-III

W środę, 12 czerwca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klas I – III.
W zmaganiach uczestniczyło 21 uczniów, którzy zostali podzieleni na 5 zespołów. Wśród zadań, jakim musieli stawić czoła, były m. in.: zbudowanie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków, rozdzielenie ziaren grochu od fasoli, ułożenie swojego imienia z literowych klocków, przeprowadzenie kolorowych kulek przez drewniany labirynt, rozpoznawanie figur geometrycznych czy rzuty kolorowymi piłeczkami do celu.
Po wykonaniu każdego zadania zawodnicy otrzymywali słodkie punkty, które na koniec mogli zjeść. 
Zaangażowanie i ambicje uczestników konkursu przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorek zmagań – pań: Beaty Skupińskiej, Joanny Żuchlińskiej, AnnyOkolus-Furtk, Iwony Prajzendanc i Małgorzaty Kawczyńskiej.
Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał słodki poczęstunek, sok oraz nagrody, a wszystko zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Kolejna edycja za rok! Do zobaczenia.

materiał nadesłała p. Anna Okolus-Furtak

konk wiedzy i umiej 2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Międzynarodowy Dzień Dogoterapii

15 czerwca obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dogoterapii. Klasy pierwsze już dzisiaj miały możliwość wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z psem terapeutą Pysią polegające na stworzeniu pozytywnej relacji pomiędzy uczestnikami spotkań a psem. Takie zajęcia mają na celu dostarczenie pozytywnych emocji i satysfakcji z obcowania z psem, oraz rozluźnienie atmosfery. Na lekcji dzieci dowiedziały się jak opiekować się psem, jak się wobec niego zachowywać i jaką bezpieczną pozycję przyjąć w momencie dyskomfortu lub zagrożenia. Połączenie edukacji i zabawy pozwala uczniom poszerzyć wiedzę na temat świata zwierząt, rozwija empatię i poczucie odpowiedzialności.

materiał nadesłała p. Anna Łotysz

miedz dzien dogoterapii2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dnia 19.06.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędą się

 

uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, w następujących godzinach:

8.30 - klasy VII-VIII oraz III gimnazjum

10.00 - klasy IV-VI

10.45 - klasy I-III SP

 

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w uroczystości.
Ponadto informujemy, że w trakcie uroczystości będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy uroczystości.

Kolejny sukces naszych przyrodników

Dnia 5 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły wystartowali w XXIV Turnieju Przyrodniczym „Bogactwo ekosystemu rzeki Iny” dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie.
Do turniej przystąpiły czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły ze Stargardu i okolic.
Turniej Przyrodniczy miał na celu:
• zaktywizowanie młodzieży do działań na rzecz ochrony środowiska,
• kształtowanie wrażliwości młodzieży na piękno otaczającej przyrody,
• ukazanie różnorodności działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska,
• zdobywanie umiejętności obserwacji przyrody i zachodzących w niej zmian,
• ukazanie ścisłej zależności człowieka z ekologią,
• przybliżenie bogactwa ekosystemów rzecznych na przykładzie rzeki Iny z uwzględnieniem wędrówek organizmów wodnych, obszarów Natura 2000 w dorzeczu rzeki Iny,
• zwrócenie uwagi na zagrożenia bioróżnorodności zlewni rzeki Iny w tym chronienie ryb przed kłusownictwem,
• rozwijanie więzi w środowiskach lokalnych i wzbudzanie współodpowiedzialności za stan otoczenia,
• kształcenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Nasza drużyna w składzie: Natalia Marzec, Natalia Jankiewicz, Katarzyna Orłowska oraz Szymon Strojny zajęła wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów i książek; nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne miasta. Drużynę do zawodów przygotowała p. Lucyna Dobrzycka.

materiał nadesłała p. Lucyna Dobrzycka