baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE,
czyli o tym, jak klasa IV „d” omawiała „Akademię pana Kleksa”

Omawianie powieści Jana Brzechwy sprawiło naszym czwartoklasistom sporo frajdy. Można powiedzieć, że na czas spotkania z lekturą przenieśli się oni do słynnej Akademii.

Tematy realizowane na poszczególnych przedmiotach wiązały się z przygodami uczniów Akademii. Pani Ela Gajewska na przykład przygotowała matematyczne zadania
z treścią w oparciu o powieść. Pani Ania Silska przeprowadziła na przyrodzie prawdziwą lekcję geografii rodem z Akademii. Dzięki paniom: Uli Sawickiej-Heinz oraz Iwonie Łopacińskiej uczniowie poznali słownictwo obcojęzyczne dotyczące świata pana Kleksa, a lekcje plastyki poświęcone zostały stworzeniu ilustracji do książki Brzechwy. Na informatyce – pod okiem pani Asi Szczecińskiej – klasa IV „d” tworzyła elektroniczne listy do Ambrożego Kleksa. W czasie lekcji WF-u natomiast uczniowie ćwiczyli tężyznę fizyczną w zamian za kolorowe piegi. Gromadzili je jako nagrodę za aktywność na wszystkich przedmiotach, wklejając do specjalnie przygotowanej na tę okoliczność „Legitymacji”. Najwięcej okazji do kolekcjonowania tych barwnych odznaczeń było oczywiście na lekcjach języka polskiego. Czwartoklasiści podzieleni na zespoły opracowywali wybrane zagadnienia lekturowe, a efekty pracy projektowej zaprezentowali pozostałym grupom, dekorując „Akademię” przygotowaną przez wychowawczynie. Była okazja m.in. do ćwiczenia form wypowiedzi i wykazania się doskonałą znajomością książki.  Przede wszystkim jednak czwartoklasiści uczyli się planować swą pracę, dzielić się nią i wzajemnie wspierać w działaniu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w projekt „Akademia”, a także naszym „czwartakom”, którzy świetnie spisali się podczas jego realizacji.

Oprac. wychowawczynie klasy: p. J. Bochenek i p. A. Wróblewska

kleks

52789772 150867779178068 350248956581642240 n

kleks2

kleks3

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Kliknij