baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

    W dniach 18 - 22 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej Szkole TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami przygotowanymi dla naszych uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Każdy dzień tygodnia miał swoją myśl przewodnią.

PONIEDZIAŁEK

Działaniami w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, mającymi na celu profilaktykę uzależnień, były warsztaty dla uczniów klas ósmych ”Tyle pokus dookoła - używki i dopalacze”, na temat zachowań ryzykownych z wykorzystaniem środków psychoaktywnych prowadzone przez Collegium Medyczne Medica. Warsztaty przeprowadził ratownik medyczny Konrad Konwiński. Uczniowie poznali zagrożenia związane z przyjmowaniem używek oraz mechanizm wchodzenia młodych ludzi w świat uzależnień.

WTOREK

Tematem przewodnim we wtorek był Europejski Dzień Mózgu, który mana celu promocję zdrowego trybu życia oraz popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.Na korytarzuszkolnym uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość rozwiązywania łamigłówek i zadań logicznych, które stymulowały do pracy obie półkule naszego mózgu,zorganizowane przez Katarzynę Kaczmarczyk oraz Iwonę Prajzendance. Zarówno starsi, jak i młodsi doskonale się bawili.

ŚRODA

Ten dzień minął pod hasłem „Joga w szkole”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach gimnastyczno-relaksacyjnych prowadzonych przez panią Zosię Gutowską, których głównym celem było wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Nasi wychowankowie zauważyli również, że trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, redukuje agresję, poprawia relacje w grupie i sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna.

CZWARTEK

W czwartek obchodziliśmy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie, którzy przyszli tego dnia w kolorowych skarpetkach { symbol Światowego Dnia Downa } nie byli odpytywani. Był to dzień bez stresu, bez złych ocen, bez odpytywania, bez kartkówek i sprawdzianów. W zamian dużo byłoUŚMIECHU oraz wiele kolorów wiosny w ubraniach, skarpetkach ( nie do pary) a nawet we włosach.

PIĄTEK

W ramach PROMOCJI ZDROWIA nasza Szkoła zajmuje się tematyką pozytywnego wpływu recyklingu na środowisko i na zdrowie człowieka,dlatego też ramach Światowego Dnia Recyklingu rozpoczynamy Konkurs plastyczny dla klas 5 – 7
„Ekotwórcy: sztuka z recyklingu”. Uczestnicy stworzą dowolne dzieło: rysunek, obraz, rzeźbę, kolaż, zrobione z rzeczy, pochodzących z recyklingu (opakowania, gazety, plastikowe butelki, puszki).
To był wspaniały czas spędzony razem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, pomoc w organizacji, poświęcony czas oraz cudowną współpracę.

Koordynator Szkoły Promującej Zdrowie
Justyna Zakrzewska

tydzien zdrowia 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii