baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Klasa IIb

    W maju klasa IIb zrealizowała III moduł IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” a tym samym pomyślnie zakończyła udział w projekcie.
   W module III „PODRÓŻE PO ŚWIECIE” przeczytaliśmy lekturę pt. „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie wypełnili przygotowany Lekturnik, w którym uzupełnili metryczkę, narysowali portret Kazika – głównego bohatera oraz wybraną przygodę opisaną w lekturze.
    W ramach ostatniego modułu wykonaliśmy również inne zadania m.in.:
- uczniowie zaprojektowali i samodzielnie wykonali zakładki do książki, które swoim wyglądem nawiązywały do omawianej przez nas lektury i Afryki;
- z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowaliśmy nasz klasowy happening. Uczniowie przynieśli z domu swoje ulubione książki również takie, które tematyką nawiązywały do podróżowania;
- zorganizowaliśmy LEKCJĘ POD CHMURKĄ oraz zajęcia tematyczne związane z Afryką - były filmiki o tym kraju, ciekawostki z nim związane a także podróż po mapie.
    Tegoroczna edycja PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE była świetną zabawą, dzięki której uczniowie zdobyli wiedzę na temat wybranych miast i krajów. W podróż po Polsce uczniowie wybrali się do Łodzi wraz z głównym bohaterem lektury "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Podczas podróży po Europie oczyma wyobraźni wyruszyliśmy do Włoch wraz z Lampo, głównym bohaterem lektury "O psie, który jeździł koleją". W ostatnią podróż wyruszyliśmy wraz z Kazikiem w świat aż do pięknej i gorącej Afryki.
    Było nam niezmiernie miło brać udział w tym projekcie. Jesteśmy dumni, że udało się nam zrealizować wszystkie zadania.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

Monika Szyszka Certyfikat Klasy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii