baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Niedziela inna niż zwykle…

    Pewien niedzielny wieczór klasy 7b, 8b i 8c wraz z wychowawczyniami postanowiły spędzić inaczej niż zwykle wybierając się do szczecińskiej Opery na Zamku na spektakl baletowy oparty na wstrząsającej autobiografii nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników. Książka „My, dzieci z dworca ZOO” od lat wywiera niezwykle mocne wrażenie na czytelnikach i stała się światowym bestsellerem. Historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności, w związku z czym twórcy przedstawienia postanowili spojrzeć na temat z innej strony i opowiedzieć ją za pomocą tańca współczesnego. Dramaturgię spektaklu dopełniła muzyka Davida Bowiego, Valgeira Sigurasoona oraz eksperymentalne utwory z The Chopin Project Olafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Perfekcjonizm, sztuka, delikatność przejawiające się w każdym ruchu międzynarodowych tancerzy wywołały niesamowite i niezapomniane wrażenia, a historia bohaterów skłoniła do głębokiej refleksji…

materiał nadesłała p. Agnieszka Gadomska-Rataj

wyjazd na balet 2021