Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

46302971 2361304497219265 6464941312612237312 n

tyt odspiew hymnu narod2018

W piątek, 9. listopada nasza szkolna społeczność przyłączyła się do szkół z całego kraju i uroczyście odśpiewała Hymn Polski. Dokładnie o godz. 11.11, przerwawszy na moment pracę, wyszliśmy z sal lekcyjnych i na wszystkich korytarzach szkoły wybrzmiał uroczyście wykonany „Mazurek Dąbrowskiego”. O oprawę muzyczną tej doniosłej chwili zadbał p. Bogdan Żych.
Zwieńczeniem oraz dodatkiem do obchodów tak ważnej rocznicy jest zaproponowana przez p. Joannę Bochenek oraz p. Damiana Maćkowiaka interaktywna podróż drogami wiodącymi Polskę do niepodległości. Uczniowie klas starszych mogą jeszcze przez tydzień śledzić koleje losu naszej Ojczyzny. Wystarczy wyposażyć swój telefon w bezpłatną aplikację – czytnik kodów QR – i udać się na hol szkoły, gdzie rozwieszono 10 plakatów z ukrytą pod kodami wiedzą historyczną. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej ciekawej propozycji!

Cóż, wiele rąk, wiele serc – mnóstwo satysfakcji. I tak właśnie – razem – dbajmy o cenny dar, jakim możemy cieszyć się od 100 lat.

Dbajmy o wolną Polskę!!

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

uroczyste odspiew hymnu narod2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dla Niepodległej

8 listopada 2018 roku w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy I „a” i ich rodzice uczestniczyli w zajęciu o charakterze patriotycznym. Spotkanie to przygotowały wychowawczynie p. Agnieszka Borowska i p. Katarzyna Witos-Szałęga. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom słowa patriotyzm, niepodległość oraz zrozumienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną.  

Dzieci zostały zapoznane z legendą powstania państwa polskiego, historią godła i hymnu oraz symboliką flagi narodowej. Interaktywnie odwiedziły ważne miejsca naszego kraju i rozwiązały krzyżówkę do hasła Polska. Wspólnie z rodzicami stojąc w prawidłowej dla Polaków postawie, odśpiewały cztery zwrotki hymnu państwowego. Mali patrioci i rodzice wykonali piękne prace plastyczne tematycznie związane z symbolami narodowymi. Każdy uczeń za aktywny udział w zajęciu otrzymał Dyplom Małego Patrioty.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom jak i dorosłym, że 11 listopada 1918 roku spełnił się sen Polaków- nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odrodziła się na nowo - wolna Polska powróciła na mapę świata. Pamiętajmy, że coroczne obchody Święta Niepodległości dla każdego Polaka to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność i zwycięstwo.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

dla Niepodleglej2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

tytul apele 11listopada2018

Droga, która zawiodła naszą Ukochaną Polskę do wolności, była wyboista i kręta. W końcu jednak udało się, po 123 latach osiągnąć upragniony cel. 8. i 9. listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W czwartek uczestniczyliśmy w uroczystych apelach, przygotowanych przez grupę uczniów z klas I, IV, V, VII i VIII. Tańcem i śpiewem pokazali nam, jak ważny jest szacunek wobec Ojczyzny oraz Wolności, którą cieszymy się dzięki bohaterstwu i wierze naszych przodków. Ze sceny usłyszeliśmy m.in. wyśpiewaną przez naszych najmłodszych uczniów, wzruszająca definicję słowa „Niepodległość”.
Ósmoklasistki zaś wykonały ujmującą za serce pieśń-modlitwę o dalsze, pomyślne losy nas wszystkich.
Na zakończenie apeli uczniowie klas IV żywiołowo i z radością zaśpiewali piosenkę pt. „Kocham wolność”. Wystąpienia naszych młodych Polaków wywołały wiele emocji – i uśmiechów, i wzruszeń. Było po prostu pięknie!
Wielce wymowną dekorację sali przygotowała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód.
O oprawę muzyczną zadbali: p. Joanna Betler oraz p. Krzysztof Kempiński, a nad całością czuwali: p. Joanna Bochenek, p. Agnieszka Gadomska-Rataj oraz p. Damian Maćkowiak.


Cóż, wiele rąk, wiele serc – mnóstwo satysfakcji. I tak właśnie – razem – dbajmy o cenny dar, jakim możemy cieszyć się od 100 lat.

Dbajmy o wolną Polskę!!

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

uroczyste apele 11listopada2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Bajkoterapia - Warsztaty Teatralne

Byliśmy Aktorami Uczniowie klasy IIB SP

Dnia 07.11.2018r. na scenie w naszej szkole, odbyły się, warsztaty teatralne spektaklu do baśni Hansa Chrystiana Andersena ,,Brzydkie Kaczątko’’. Uczniowie klasy IIB wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Czesławą Gut i p. Iwoną Prajzendanc, wcielili się w postać aktora teatru. Każdy mógł poczuć magię, odgrywając przydzieloną mu rolę. Warsztaty prowadziła aktorka Teatru ,,ABC młodego aktora’’ Pani Anna Gielarowska. Po przedstawieniu, w klasie odbyła się wspólna pogadanka, na temat towarzyszących nam odczuć. Wszyscy stwierdzili zgodnie, wyciągnięty morał z przedstawienia jest taki: Nie należy pochopnie oceniać człowieka, po jego wyglądzie po tym, jak się porusza. Liczy się to, co mamy w sercu, jakimi jesteśmy ludźmi.
Twórcza droga odkrywania talentów. Wszyscy bawili się Świetnie!!!

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

bajkoterapia warszt teatr2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii