Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Bezpieczeństwa

Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Bezpieczeństwa. W dniach 23 - 27.04.2018 r. uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych prelekcjach dotyczących zasad postępowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Najmłodsi rozmawiali z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie o bezpiecznej drodze do szkoły oraz o zachowaniu się w przypadku, kiedy ktoś chce zrobić dziecku krzywdę. Dzieci miały okazję usiąść w samochodzie policyjnym i miały dużo ciekawych pytań dotyczących poruszanych zagadnień. Starsi uczniowie wysłuchali prelekcji o zachowaniach demoralizujących, jakie niosą konsekwencje i jak ich unikać. Dużą atrakcją było spotkanie z pieskiem policyjnym. Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku spotkania z agresywnym psem oraz poznały pozycje "drzewa" i "żółwia", dzięki którym mogą uniknąć ataku. Odwiedzili nas także saperzy z 2 Batalionu Saperów w Stargardzie. Podczas ciekawej prezentacji dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w przypadku znalezienia niebezpiecznych przedmiotów. Żołnierze wyjaśnili co to są niewybuchy i niewypały oraz pokazali wiele ciekawych eksponatów wojskowych. Zainteresowanie uczniów wzbudził strój, w który ubrał się saper. Służy on do ochrony zdrowia i życia sapera podczas wykonywania jego pracy. Pani Agnieszka Borowska przygotowała dla uczniów naszej szkoły ciekawą prelekcję, dotyczącą zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zachowań umożliwiających bezpieczne korzystanie z sieci. Ostatniego dnia odwiedzili nas przedstawiciele Straży Pożarnej. Funkcjonariusze wyjaśnili jakie są obowiązki i zadania strażaków oraz jakie są rodzaje środków gaśniczych. Przypomnieli dzieciom jak należy unikać pożaru i jak zachować się w przypadku kiedy do niego dojdzie.

Jak co roku Szkolne Dni Bezpieczeństwa cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz nauczycieli.

 szkolne dni bezpieczenstwa2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii