Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Pierwszy Dzień Wiosny

i Dzień Kolorowej Skarpetki

w świetlicy szkolnej

    Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przez dwa tygodnie przygotowywali się na powitanie wiosny. Dzieci wykonały plakaty przedstawiające wiosenną łąkę oraz Panią Wiosnę, które ozdobiły dużą salę świetlicy, wykonały  przebiśniegi oraz opaski na głowę - bociana.
    W piątek rano odbył się quiz wiedzy o wiośnie w którym wszystkie dzieci chętnie wzięły udział. Wszystkim udało się rozwiązać wiosenne zagadki. Następnie dzieci dopasowywały nazwy wiosennych kwiatów do ilustracji i obejrzały krótki film edukacyjny „Oznaki wiosny.”
    O godzinie 9.00 uczniowie przebywający w świetlicy wzięli udział w lekcji online „Wiosna – lekcja na żywo".
    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Dawna, z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zapoznały się z krótką historią tego dnia, skąd pochodzi nazwa Zespół Dawna, dlaczego w ten dzień zakładamy różne skarpetki, dlaczego skarpetki stały się symbolem tego dnia oraz dlaczego obchodzimy ten dzień właśnie 21 marca. Następnie obejrzały krótki film edukacyjny „Co to jest Zespół Dawna.” Po takiej dawce wiedzy przystąpiły do zabawy „prawda czy fałsz” na temat Zespołu Dawna, podczas której świetnie sobie poradziły i znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zakończenie pokolorowały obrazek przedstawiający dwie różne skarpetki. Na koniec porannych zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz słodką niespodziankę.
    Po południu na dzieci czekało również wiele atrakcji. Uczniowie wykonali wiosenne kreacje oraz pokaz mody wiosennej. Następnie wzięli udział w zabawach z chustą animacyjną.
    Zajęcia zorganizowały panie: Honorata Krywan, Alicja Laskowska-Maślany, Agnieszka Kruk.
    Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i mile spędzony czas.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

pierwszy dzien wiosny w swietlicy2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii