baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

XVIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie

dla klas III

pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”

    Dnia 19 marca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzyo Stargardzie dla klas III pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”.
    Celem konkursu jest popularyzacja naszego miasta, zachęcenie najmłodszego pokolenia do pogłębienia wiedzy o rodzinnym mieście oraz integracja środowisk szkolnych. Do konkursu przystąpiły szkoły: SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 10.
    Każda szkoła wytypowała 2 osobowy zespół, który zmagał się w konkurencji wiedzy o naszym mieście oraz 2 osoby do konkursu plastycznego pt. „Stargard- Moje miasto-moja duma”.
    Uczestnicy pracowali w dwóch zespołach, po zakończonych zmaganiach konkursowych Jury podsumowała obie konkurencje.
Uczniowie klas trzecich mają dużą wiedzę o Stargardzie.
    Zakres wiedzy w tym konkursie pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?” to wiedza o zabytkach naszego miasta, jego położeniu geograficznym, placówkach kulturalno-oświatowych, pomnikach, wiedza o władzach miasta, zakładach przemysłowych oraz wiedza historyczna związana z legendami miasta.
    Uczestniczki konkursu plastycznego pt. „Stargard - Moje miasto - moja duma” wykonywały pracę techniką „Collage”. Dzieci w formie plastycznej wyraziły co według nich jest piękne w naszym mieście, z czego są dumne i co warto zobaczyć idąc na spacer z rodzicami.
    Wykazały się dużą oryginalnością interpretacji tematu, umiejętnym zagospodarowaniem przestrzeni, kreatywnością, szczególną pomysłowością i starannością. Podczas oceny prac uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Wyniki konkursu:

I miejsce SP nr 5
II miejsceSP nr 6
III miejsce egzekwo SP nr 2 i SP nr 10

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcelina Stępkowska z klasy III a, Natasza Gielata z klasy III a, Jakub Kut z klasy III c i Adrian Kula z klasy III c.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, rzeczowe oraz gadżety związane z naszym miastem. Sponsorami nagród były Gmina Miasto Stargard, Urząd Miasta Stargard oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Organizatorzy konkursu:
Małgorzata Pabian
Anna Dąbrowska
Agnieszka Borowska
Katarzyna Przybylska
Beata Skupińska
Krystyna Drewniak
Anna Otolska

miedzyszk konk plast kl1 3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii