baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

II miejsce w XXII Międzyszkolnym Konkursie Literackim

„Utwory znane i nieznane”

    16 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki dla kl. II „Utwory znane i nieznane”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIa - Marcin Nogal, Hanna Adamowska oraz uczennica kl. IIc – Nina Gwoździańska.
    Uczniowie zajęli II miejsce. Wykazali się świetną znajomością wierszy Juliana Tuwima.
Gratulujemy laureatom konkursu.

Materiał nadesłała p. Beata Kowalczyk

Drugie msc miedz 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

DLA KL. II „UTWORY ZNANE I NIEZNANE”

    11 kwietnia 2024 r. w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Utwory znane i nieznane”. W konkursie brało udział 11 uczniów. Reprezentanci klas II przygotowując się do konkursu zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima. Wykonując przygotowane zadania konkursowe uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy znanego poety. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

WYNIKI KONKURSU:
I miejsce zajął Marcin Nogal z kl. IIa
II miejsce zajęła Nina Gwoździańska z kl. IIc
III miejsce zajęła Hanna Adamowska z kl. IIa

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety.
Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę na MiędzyszkolnymKonkursie Czytelniczym„Utwory znane i nieznane”, który odbędzie się w szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie.

Organizatorzy konkursu: 

wychowawczynie kl. IIa i II c

p. bibliotekarki

konk czyt 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień poświęcony zwiększaniu świadomości społecznej na temat tej genetycznej różnorodności oraz propagowaniu akceptacji, zrozumienia i integracji osób z tym zespołem w społeczeństwie.
Zespoł Downa jest skutkiem trisomii 21, czyli obecności dodatkowej kopii chromosomu 21, który manifestuje się różnorodnie, często poprzez charakterystyczne cechy fizyczne. Niemniej jednak, osoby z Zespołem Downa posiadają indywidualne talenty, umiejętności i osobowości, które należy doceniać.
    Dzień ten jest również znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki, co ma na celu przypomnienie o różnorodności i unikalności każdego człowieka. Z tej okazji w wielu klasach w naszej szkole odbyły się zajęcia na ten temat. W przystępny sposób nauczyciele wyjaśnili uczniom, czym jest Zespół Downa i jakie są jego cechy. Podkreślili, że osoby z Zespołem Downa są częścią naszej społeczności i mają takie same potrzeby i pragnienia jak każdy inny. Zakładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary okazaliśmy wsparcie i zrozumienie dla osób z Zespołem Downa i promowaliśmy akceptację różnorodności. Z inicjatywy biblioteki szkolnej oraz Zespołu ds. promocji zdrowia w przygotowaniach do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa brali udział uczniowie kl. I-III. Wykonali oni dowolną techniką piękne kolorowe sylwety skarpet, które znalazły się na wystawie na korytarzu głównym szkoły.

PAMIĘTAJMY, KAŻDY JEST NIEPOWTARZALNY

I WARTOŚCIOWY, NIEZALEŻNIE OD RÓŻNIC.

p. bibliotekarki: Renata Kopa i Beata Kowalczyk

swiat dzien downa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Astrid Lindgren

pod hasłem „Bohaterowie książek Astrid Lindgren”

oraz

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

„Portret Rasmusa z Oskarem”

    21 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Twórczości Astrid Lindgrendla uczniów kl. III pod hasłem „Bohaterowie książek Astrid Lindgren”. W wyniku szkolnych eliminacji zorganizowanych przez panie bibliotekarki naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. IIIb – Laura Salska oraz Lena Bajor.
    Uczennice zajęły IV miejsce wykazując się dużą wiedzą na temat bohaterów książek pt. „Mio, mój Mio” i „Rasmus i włóczęga”, ich przygód oraz życia i twórczości szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.
    Laura Salska wzięła również udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Poortret Rasmusa z Oskarem” i zajęła II miejsce.
GRATULUJEMY!

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

konkurs nagrody lingren 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

    Wiek przedszkolny to najlepszy okres na rozbudzenie wśród najmłodszych zamiłowania do czytania. W ramach akcji promowania czytelnictwa 13 lutego 2024r. naszą szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Ważki” z Przedszkola Integracyjnego nr 5. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Pani bibliotekarka, w łatwy do zrozumienia sposób opowiedziała o bibliotece oraz o kolorowych zbiorach na półkach. Następnie dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek. Wraz z wychowawczyniami odbyły spacer wśród bibliotecznych regałów i podziwiały nasz księgozbiór, rozwiązywały również zagadki związane postaciami z bajek i baśni. W czytelni szkolnej dzieci obejrzały wystawę najpiękniejszych i najpopularniejszych bajek i bajeczek, a następnie pracując w zespołach dobierały bajkowe obrazki do podanego schematu oraz układały bajkowe puzzle. Dzieci wspaniale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Na koniec wspólnych zajęć przedszkolaki słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książki przedstawiającej przygody słonia Elmera i samodzielnie kolorowały postać słonia.W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki dzieci wręczyły paniom prowadzącym zajęcia bukiecik bibułkowych kwiatów oraz książeczkę z pięknymi dziecięcymi rysunkami. Dzieci obdarowane cukierkami pożegnały nas i obiecały, że wrócą jeszcze do nas, aby móc zapisać się do biblioteki i korzystać z naszego bogatego księgozbioru. Dziękujemy za miłe spotkanie!
Zapraszamy ponownie!
„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”

p. bibliotekarki: Renata Kopa i Beata Kowalczyk

z wizyta w bibliotece 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii