baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

WYZWANIE 52 BOOK

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

GRUDZIEŃ - MIKOŁAJKI

    Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Pod hasłem „Mikołajkowy zawrót głowy” działała w tym dniu szkolna biblioteka. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci mikołajkowe niespodzianki. Wraz z uczennicami z kl. VIII c - Zuzanną Kowalewską i Julią Stryjską z Klubiku Miłośników Książki odwiedzały dzieci z klas 0-III w ich salach. Celem spotkań była promocja literatury o tematyce świątecznej, kultywowanie tradycji mikołajkowej, integracja dzieci podczas wspólnej zabawy. Dziewczęta zaprosiły dzieci do wysłuchania opowiadań mikołajkowych i na podstawie książek dostępnych w bibliotece szkolnej przekazały mnóstwo ciekawostek. Zorganizowały dzieciom „Mikołajkowy quiz” oraz różne mikołajkowe zabawy, które sprawiły dzieciom dużo radości. Każde spotkanie kończyło się słodkim poczęstunkiem. Wizyta Mikołaja z panią Elfikową w bibliotece była dla wszystkich wspaniałym przeżyciem, a na uczniów, którzy odwiedzili bibliotekę w tym dniu czekały smaczne ciasteczka, pierniczki i cukiereczki.

Panie bibliotekarki Renata Kopa i Beata Kowalczyk

mikolaki bibliot 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Pluszowy miś to ukochana zabawka każdego dziecka. Jak co roku postanowiliśmy włączyć się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasze spotkanie z misiami odbyło się 25 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej. W tym dniu prawie wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje misie.      Przyniesione misie były bardzo różne - duże, małe, grube, chude, stare i nowe. Każde dziecko miało okazję przedstawić swojego misia, opowiedzieć coś o nim, zdradzić innym jego imię. Uczniowe z kl. Ic, IIa, IIb, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę, oglądali prezentację multimedialną, dzięki której poznali historię pluszowego misia. Z okazji jego święta odśpiewali „Sto lat…”. Następnie dzieci brały udział w misiowych zabawach. Święto Misia było również okazją do zaprezentowania mniej i bardziej znanych niedźwiadków z książek i czasopism dla dzieci znajdujących się w naszej bibliotece. Uczniowie rozwiązywali również zagadki, których bohaterami były najpopularniejsze misie na świecie: Kubuś Puchatek, miś Uszatek, Paddington, miś Yogi i Colargol. Oglądali też filmiki, w których występowały misie. Na koniec na dzieci czekała niespodzianka - słodkie co nieco. Dzieci wróciły do domu z wypożyczonymi książeczkami o misiach.

Panie bibliotekarki Renata Kopa i Beata Kowalczyk

dzien pluszow misia 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień Postaci z Bajek

    5 listopada, w dniu urodzin Walta Disneya obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole świętowaliśmy w tym roku w piątek 4 listopada. Wszystkie dzieci z klas O - III przyszły do szkoły ubrane w piękne, kolorowe stroje. Każde z nich chciało być wybraną przez siebie postacią z ulubionej bajki. Bibliotekę odwiedzili między innymi: Elza z Krainy Lodów, Kapitan Ameryka, Pocahontas, Roszpunka, Kopciuszek, niejedna królewna, Spider-man, Myszka Miki, dzieci przebrane za pszczółki, biedronki, krokodyle. Trudno wymienić wszystkich bohaterów znanych bajek, w których wcieliły się nasze dzieci.
    Dla uczniów klas 0 - I przeprowadzone zostały w bibliotece bajkowe zajęcia, podczas których dzieci miały do wykonywania kilka zadań. Wśród nich były różne bajkowe zgadywanki, układanie puzzli oraz słuchanie czytanych przez wychowawczynie fragmentów bajek i rozpoznawanie w nich postaci. Radość u dzieci wzbudziła dyskoteka u Shreka. Dzieci świetnie się bawiły. Okazało się, że bardzo dobrze znają bohaterów z wielu bajek. Doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami. Brawo! Na koniec spotkania na każde dziecko czekał słodki cukiereczek.
    Klasy II - III przeprowadziły bajkowe zajęcia w swoich salach. Wychowawczynie zorganizowały dla dzieci wiele bajkowych niespodzianek korzystając z przygotowanych przez panie bibliotekarki scenariuszy zajęć.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom klas 0 – III za zaangażowanie się w organizację obchodów Dnia Postaci z Bajek.
Dzieci zachęcamy do wypożyczania książek w bibliotece i ich czytania.

Panie bibliotekarki Renata Kopa i Beata Kowalczyk

dzien post z bajek 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2022

    W październiku, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce.
    W ramach tego święta przygotowałyśmy działania, mające wpływ na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Dla poszczególnych klas zostały zorganizowane lekcje biblioteczne. Dla uczniów klas III były to zajęcia pt. „Spotkanie z książką”, podczas, których uczniowie mogli zapoznać się z księgozbiorem wypożyczalni i czytelni. Dla uczniów klas IV przeprowadziłyśmy zajęcia na temat: „Zabawy słowne z wykorzystaniem słowników”. W czasie tych zajęć czwartoklasiści poznali rodzaje słowników oraz trenowali umiejętność posługiwania się nimi /zdjęcia w galerii/.
    Ponadto wychowawcy klas przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat czytanych przez nich książek. W ten sposób powstała lista propozycji czytelniczych, które chcemy zakupić dla dzieci i młodzieży. Ciekawe książki i nowe lektury wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom włączającym się w nasze działania.


Panie bibliotekarki: Renata Kopa i Beata Kowalczyk

miedz msc bibl szk 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii