baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PROJEKTY EDUKACYJNE W KLASIE III B

    Z końcem maja uczniowie klasy IIIb zakończyli realizowane w roku szkolnym 2023/2024 projekty edukacyjne Uniwersytetu Dzieci: „Uczeń w sieci. Jak mądrze korzystać z Internetu?” oraz „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?”.
    W ramach projektu „Uczeń w sieci. Jak mądrze korzystać z Internetu?” uczniowie zdobyli wiedzę na temat różnych zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się m.in. Czy Internet może nas śledzić?; Czy w Internecie wszystko jest za darmo?; Jak działa wirus komputerowy?; Jak korzystać ze zdjęć znalezionych w sieci?; Jak rozpoznać fałszywe treści w internecie?.
     Z kolei w ramach realizacji projektu „Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?” uczniowie wspierani byli w kształtowaniu postawy patriotycznej oraz rozwijaniu wrażliwości kulturowej. W czasie zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat m.in. Czy jeden głos może coś zmienić?; Dlaczego świętujemy niepodległość?; Dlaczego stare melodie są ważne?; Czy w każdej religii otrzymuje się prezenty?; Jak powstają dialekty i gwary?; Jak opiekować się zabytkami?.
    Jest to już trzeci rok przygody klasy IIIb z Uniwersytetem Dzieci. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w każdych zajęciach.
    Poza projektami ogólnopolskimi klasa przez cały rok szkolny realizowała projekty i programy własne m.in. projekt „Językowe przygody” oraz program „ Z klasą po zdrowie”.
    Jako cel nadrzędny projekt „Językowe przygody” zakładał pogłębienie umiejętności językowych i informatycznych uczniów klasy o profilu lingwistyczno – informatycznej. Projekt zakładał zarówno pracę w grupie jak również pracę zespołową i indywidualną. Uczniowie realizowali zadania poprzez wykorzystywanie różnorodnych metod aktywizujących, dostosowanych do ich możliwości; praktycznego działania, pracy z Internetem, pokazów, gier edukacyjnych, pracy z interaktywnymi edukacyjnymi aplikacjami oraz nowoczesnych technologii.
    Podczas zajęć w ramach, których realizowany był projekt uczniowie poznali kulturę, historię oraz tradycje krajów anglojęzycznych. Poznaliśmy kraje takie jak: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Kanada itp. Wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje ww krajów, zobaczyć atrakcyjne i charakterystyczne dla tych regionów miejsca, poznać i zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze zabytki.
    Z kolei program „Z klasą po zdrowie”, jako cel nadrzędny zakładał wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, w tym umiejętności dbania o własne zdrowie, higienę i bezpieczeństwo oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do rozumienia zdrowia, jako wartości fizycznej, psychicznej i społecznej.
To był bardzo dobry i pracowity rok!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

Młodzi obywatele

Uczeń w sieci

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zajęcia edukacyjne dla klas 1 a oraz 1 b

z psem terapeutą Jawa

    07 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy 1 a i klasy 1 b uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z psem terapeutą Jawą. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się: jak należy zachowywać się bezpiecznie wobec psów i w kontakcie z nimi, co to znaczy pies pracujący, gdzie mogą pracować psy, czym się różni ciało człowieka i psa, rozwiązywały zagadki i grały w piłkę z Jawą, która dzielnie broniła swojej bramki.
    Poprzez kontakt z psem dzieci doskonalą swoje umiejętności społeczne, jak i kształtują wrażliwość. Gdy w zajęciach uczestniczy pies, dłużej i chętniej ćwiczą, a wykonywanie zadań wywołuje wiele radości. Pies potrafi skoncentrować na sobie uwagę, zachęcić do zabawy, uatrakcyjnić zajęcia a także przełamać lęk przed kontaktem ze światem zewnętrznym. Celem takiej lekcji jest rozwój dziecka, pobudzenie zmysłów i pozytywnych emocji.

Materiał nadesłała p. Anna Łotysz

zaj z psem jawa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

certyfikat 2024

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

V Międzyszkolny Konkurs Czytania

ze Zrozumieniem dla klas II SP

    Dnia 28 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas II. Przybyłych uczestników konkursu przywitała pani wicedyrektor Małgorzata Lewandowska i życzyła wszystkim odniesienia sukcesu. W konkursie wzięło udział 6 uczniów reprezentujących 6 stargardzkich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 8 i SP nr 10.
    Naszą szkołę reprezentowali uczeń klasy 2a Marcin Nogal. W miłej i przyjaznej atmosferze uczniowie sprawdzili swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem. Rozwiązywali zadania związane z przeczytanym tekstem.
    Jury w składzie pani Beata Skupińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Małgorzata Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 7 nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce – Amelia Orłowska Szkoła Podstawowa nr 7
II miejsce – Marcin Nogal Szkoła Podstawowa nr 2
Jan Lubasiński Szkoła Podstawowa nr 6
III miejsce – Maja Jabłońska Szkoła Podstawowa nr 8
IV miejsce - Aurelia Zatorska, Szkoła Podstawowa nr 5
Filip Ślęzak Szkoła Podstawowa nr 10

    Uczniowie dostali dyplomy, upominki oraz nagrody książkowe.
Organizatorami konkursu były panie: Anna Otolska, Joanna Żuchlińska, Katarzyna Witos-Szałęga, Katarzyna Szyłańska.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga.

konkurs maj 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

HISTORIA MISIA WOJTKA

    We wtorek uczniowie klasy 3b i 3c wybrali się na spektakl pt. “Historia misia Wojtka”, który został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.
Celem wyjścia do Młodzieżowego Domu Kultury i udziału w przedstawieniu było:
podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki
umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo
krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.
    Spektakl przybliżył dzieciom losy niedźwiedzia Wojtka - żołnierza 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana do percepcji najmłodszych odbiorców. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek.
    Performatywna forma edukowania najmłodszych, liczne piosenki, zmieniająca się scenografia, interakcja z aktorami sprawiła, że odbiorcy mogli poczuć się współuczestnikami wydarzenia.
Poprzez taką nietypową formę edukacji, dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię.
Z losami niezwykłego niedźwiedzia, najmłodsi mogą również się zapoznać czytając lekturę “Dziadek i niedźwiadek” napisaną przez Łukasza Wierzbickiego.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

historia misia wojtka 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii