baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

    28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka, które jest jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. W tym dniu szkolna sekcja do promocji zdrowia w czasie przerwy częstowała wszystkich jabłkami, a w czasie degustacji poszerzała wiedzę uczniów o ich wartościach odżywczych i zachęcała do zdrowych nawyków, w tym do jedzenia jabłek ze skórką :)
    Nauczyciele oraz uczniowie w całej szkole włączyli się w akcję prozdrowotną, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek, jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.
W klasach I- III uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń wykonywali piękne prace plastyczne, ilustrujące jabłka oraz omawiali zagadnienia, związane ze zdrowym stylem życia.
    W klasie 3b „Dzień Jabłka” wychowawczynie rozpoczęły od pogadanki i przypomnienia, jakie witaminy kryją w sobie owoce i warzywa oraz jaki mają one wpływ na nasze zdrowie. Przypomniały również przysłowia, związane z jabłkami a także czym są przymiotniki wyszukując tych, które mogą opisać jabłka. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych.
    Również w klasie 3c uczniowie z nauczycielkami rozmawiali o jabłkach: na jakim drzewie rosną, jakie mają witaminy, jakie są odmiany i ile ich jest na świecie (ok. 7,5 tys.) oraz o tym, jakie znamy przysłowia, związane z tymi owocami itp. Dzieci pracowały w grupach. Na koniec przepisały do zeszytu notatkę o właściwościach odżywczych jabłek.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

dzien jablka 3c2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Projekt „Kreatywne Prace Plastyczne” w klasie IIIc

    We wrześniu uczniowie klasy IIIc wykonali prace plastyczną, techniką mokre w mokrym, pt.:”Kwiaty”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że wyróżniamy barwy zimne i ciepłe, oraz jakie kolory do nich należą. Prace zostały wykonane przy użyciu tylko zimnych barw.
Jest to pierwszy z projektów Kreatywnych Prac Plastycznych, który został wykonany w tym roku szkolnym.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

kreat pra plast 3c zd1 2023

kreat pra plast 3c zd2 2023

 

Kodeks klasowy klasy I B

    Rozpoczął się już czwarty tydzień nauki. Troszeczkę już się poznaliśmy, wspólnie porozmawialiśmy i postanowiliśmy ustalić nasz „Kodeks klasowy”.
Uczniowie kasy I B wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Czuryło i p. Katarzyną Szyłańską postanowili spisać zasady, które pomogą współpracować w czasie roku szkolnego. „Kodeks klasowy” utworzony został w formie kolorowego plakatu, pod którym każdy uczeń podpisał się na kolorowej dłoni wyciętej z papieru. Wszyscy obiecali, że przez cały rok będą starali się przestrzegać ustalonych zasad.
Życzymy wytrwałości!

materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło

kodeks klas 1b 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Podsumowanie projektu

„Z kulturą mi do twarzy”

logo projekt 5a 2023

    Uczniowie klasy 1a, 2a, 4a oraz 5a wraz z wychowawcami zakończyli w maju swoją roczną przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.
    Udało nam się zrealizować wiele zadań projektu. Działania podejmowane podczas projektu miały wprowadzać uczniów w świat wartości, współpracy, patriotyzmu, szacunku do tradycji, wskazywać wzorce postępowania i budować relacje społeczne tak bardzo potrzebne w mijającym roku szkolnym.
Uczniowie w ciągu trwania projektu m. in. tworzyli budowle architektoniczne, projektowali, czytali literaturę uwrażliwiającą na potrzeby innych dzieci, brali udział w akcjach charytatywnych. Zorganizowaliśmy: Dzień Kolorowej Skarpetki, Dzień Wiosny, Dzień Kobiet, Festiwal Piosenki Ulubionej, Bal karnawałowy. Wspólnie kolędowaliśmy, piekliśmy pierniczki dla rodziców, gofry i pizzę, pracowaliśmy w grupie na tablicy multimedialnej, kodowaliśmy, wykonaliśmy niespodzianki dla babci i dziadka, robiliśmy wspólnie z rodzicami słoiczki dobrych myśli, tańczyliśmy, prezentowaliśmy swoje pasje, byliśmy z wizytą w teatrze, kinie, filharmonii, muzeum, wykonywaliśmy piękne prace plastyczne oraz instrumenty muzyczne. Dbaliśmy o naszą kulturę: każda klasa tworzyła kodeks dobrego zachowania, zorganizowaliśmy tydzień życzliwości i uprzejmości, by polubić siebie i dzielić się dobrem z innymi. Odświeżyliśmy naszą znajomość zasad savoir-vivre (nakrywanie do stołu, zachowanie się przy stole i w instytucjach kultury, dobór stroju do okazji, wyrażanie szacunku do rówieśników i osób starszych).
    Wszystkie te działania pozwoliły nam efektywnie spędzać czas i jednocześnie dobrze się bawić. Projekt okazał się być bardzo potrzebny. Nie tylko dał szansę dzieciom pochwalenia się znajomością zasad kultury. Pokazał także, że kulturalne zachowania, używanie zwrotów grzecznościowych, bezinteresowna pomoc, uśmiech i miłe słowo to działania, które pomagają w nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji społecznych, ułatwiają zawiązywanie przyjaźni i tworzą dobrą atmosferę.

Uwieńczeniem projektu było wręczenie dyplomów uczniom oraz uzyskanie certyfikatu dla naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu „Z kulturą mi do twarzy”.
A naszym uczniom gratulujemy!


Koordynator projektu
Katarzyna Witos-Szałęga

projekt kl5a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

WYCIECZKA KLAS II DO PARKU DINOZAURÓW

W NOWINACH WIELKICH

    6 czerwca 2023r. klasy 2a i 2b udały się na pełną przygód i atrakcji wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.
    Naszą przygodę rozpoczęliśmy od leśnej ścieżki edukacyjnej z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Pokonując wraz z przewodnikiem 700 metrów krętej, leśnej ścieżki przeszliśmy po kolei przez okresy geologiczne odkrywając jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat do czasów pierwszych płazów, ogromnych ważek i największych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi – dinozaurów.
    W przerwie przed kolejną atrakcją w towarzystwie dinozaurów oraz pierwszych ssaków zjedliśmy drugie śniadanie, spacerowaliśmy przy stawie, bawiliśmy się na placu zabaw, graliśmy w kręgle, golfa, skakaliśmy na trampolinach itp.
    Po tej dawce szalonej zabawy udaliśmy się do multimedialnej sali lekcyjnej „Dino – Club” gdzie Pani pedagog z Parku Dinozaurów przeprowadziła lekcję na temat historii życia na ziemi i procesów geologicznych kształtujących krajobraz naszej planety. Następnie przyszedł czas na zajęcia plastyczne.
    Strudzeni „podróżą w czasie” udaliśmy się do Baru - Dino na obiad oraz krótki odpoczynek po, którym zakończyliśmy ten emocjonujący dzień i z plecakiem pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.
Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

wyciecz park dinoz 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii