Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uczniowie Naszej Szkoły na Mikołajkach

w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie

06.12.2018r. z okazji Mikołaja uczniowie klasy II A, II B, II C i III B, wraz z wychowawczyniami spędzili magiczne chwile w Teatrze Lalek ,,Pleciuga’’ w Szczecinie. W pierwszej części mogliśmy obejrzeć interaktywne przedstawienie pt; ,,Bałwan i inni’’ historię Królika, poszukującego Pleciugę, by mogła opowiedzieć mu bajkę. Po drodze jest mnóstwo śmiesznych przygód, innych bohaterów z świata znanych nam bajek. To widzowie decydowali o niektórych sytuacjach np.; w którą stronę ma udać się aktor w poszukiwaniu innych, bajkowych postaci, czasami też służyli podpowiedzią, co należy uczynić w danej sytuacji. Historia, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. W drugiej części na scenę przybył Mikołaj z pomocnikami. To też była jedna z wyczekiwanych chwil. Wspólnie zaśpiewaliśmy Kolędę, nie zabrakło sto lat dla wszystkich Mikołajów, tego dużego i tych małych. Na koniec Mikołaj wręczył, zapraszając na scenę, każdemu uczniowi z klasy przekazany wcześniej mikołajkowy prezent. Nie obyło się bez wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Autokarami pełni wrażeń, pozytywnej energii wróciliśmy do Stargardu. Bawiliśmy się wyśmienicie!

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

wycieczka do pleciugi 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Gry i zabawy dydaktyczne z Mikołajem

w klasie Ia

W czwartek 6 grudnia w klasie I „a” odbył się mikołajkowy turniej gier i zabaw. Wychowawczynie p. Agnieszka Borowska i p. Katarzyna Witos-Szałęga utworzyły kilka stanowisk, przy których dzieci doskonaliły rożne umiejętności niezbędne w procesie uczenia się.
Przy loteryjkach i grach planszowych uczniowie z radością i zaangażowaniem ćwiczyli czytanie, liczenie oraz współpracę w grupie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dobble oraz mozaika geometryczna, tu rozwijali spostrzegawczość, pamięć, uwagę i myślenie. Natomiast podczas układanki z koralików ujawniała się ich twórcza fantazja i cierpliwość, bo z malutkich kuleczek musieli ułożyć kolorowe obrazki o różnych kształtach. Mikołajkowe gry i zabawy wzbudzały i wzmagały wewnętrzne chęci do wykonywania różnych zadań, a także motywowały uczniów do pokonywania trudności. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały według własnego pomysłu Papierowego Mikołaja.
Oczywiście najważniejszą w tym dniu niespodzianką była wizyta Mikołaja, który obdarował pociechy słodkościami.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

gry i zabawy dydakt z Mikolajem2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Narodowy Program Rzozwoju Czytelnictwa

- Czytanie na dywanie w kl. IIB

04.12.2018r. to dzień książki w klasie II B. Z tej okazji wychowawczynie p. Czesława Gut i p. Iwona Prajzendanc zaprosiły Gościa, rodzica uczennicy panią Beatę Żych, która przeczytała wszystkim przygotowany rozdział bajki Rafała Klimczuk ,,Nudzimisie i przyjaciele’’. W klasie został utworzony kącik książki, tutaj każdy mógł wejść i wybrać coś dla siebie. Z Biblioteki Szkolnej pani Iwona przyniosła klika, wybranych pozycji książkowych, zachęcając tym uczniów do czytania i wypożyczania książek. Pani Beata przygotowała ciekawe karty pracy, gdzie każdy dodatkowo mógł wykazać się wiedzą na temat książek i umiejętnością uważnego słuchania. Wnioski były jedne, przyjaciel jest nam potrzebny, natomiast książki należy czytać i dbać o nie. Książka może odgrywać ważną rolę w życiu każdego człowieka. To była ciekawa lekcja i jeszcze to powtórzymy.


sprawozdanie przygotowała p. Iwona Prajzendanc

czytanie na dywanie2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Lekcja inaczej

W piątek 30 listopada 2018r. uczniowie klasy Ia poznali jeden z licznych zwyczajów ludowych - andrzejki.
Wychowawczynie Katarzyna Witos-Szałęga i Agnieszka Borowska przygotowały zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci poznały ciekawostki o katarzynkach i andrzejkach, na podstawie których musiały rozwiązać krzyżówkę. Z wielką radością i zainteresowaniem przystąpiły do wspólnych wróżb. Dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jakie spełnią im się marzenia, kto zostanie ich nowym przyjacielem lub przyjaciółką. Było również losowanie z zaczarowanego kapelusza cukierka z przepowiednią. Nie zabrakło karaoke i tańców do ulubionych przebojów.
Magiczna scenografia i czarodziejskie stroje sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

andrzejki kl1a 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii 

 

"To było niezwykłe spotkanie"

Dnia 27.11.2018r klasy IIIa i IIIc wraz z wychowawczyniami wzięły udział w bardzo ciekawym spotkaniu z p. Ireneuszem Pabianem, który jest nauczycielem naszej szkoły, wuefistą, a z zamiłowania taternikiem, alpinistą i zdobywcą takich szczytów jak Mont Blanc (najwyższy szczyt Alp-4808 m n. p. m.) i Elbrus (najwyższy szczyt Kaukazu 5642 m n. p. m.). Pan Irek z ogromną pasją opowiadał o swoich górskich wyprawach. Mówił o tym jak miłością do gór zaraził go jego tata (Stanisław Pabian). Najpierw zdobywał szczyty w swoich ukochanych Tatrach. Potem odważył się wyruszyć w Alpy. Dowiedzieliśmy jak należy się do takich wypraw przygotować. Pokazywał nam sprzęt jaki bierze ze sobą, odpowiednie obuwie i odzież. Mówił też o tym, że oprócz sprzętu ważne jest to, żeby ludzie, którzy razem jadą na taką wyprawę wzajemnie się wspierali i pomagali. My po tym spotkaniu wiemy, że jest to niezwykle wyjątkowy, odważny człowiek, który swoją pasją zaraził wielu ludzi…

materiał nadesłała p. Agnieszka Bobkowska

spotkanie z p irkiem2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii