Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Projekt edukacyjny

"Czytam z klasą" - lekturki spod chmurki

projekt eduk kl3a 2020 21zd

     We wrześniu uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawczyniami dołączyli do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą” - lekturki spod chmurki.
     Założeniem projektu jest zainspirowanie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną, rozbudzenie wyobraźni literackiej uczniów, sprawienie, by lektura kojarzyła się z czymś przyjemnym, rozwinięcie aktywności czytelniczej, poruszenie ważnych kwestii związanych z ochroną środowiska.
     Wprowadzona innowacja czytelnicza bardzo przypadła uczniom do gustu.
     Realizując I moduł projektu wykonaliśmy wiele zadań.
   Jako pierwszą lekturę wybraliśmy "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Wspólnie czytaliśmy kolejne rozdziały na zajęciach w szkole. Poznaliśmy patronkę wspólnego czytania – chmurkę Tosię i wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”.
     Dzieci były oczarowane przygodami braci Lichockich. Uzupełnienie lekturników nie sprawiło im najmniejszego problemu. Z dużym zaangażowaniem uczniowie opisywali głównego bohatera lektury i bohaterów drugoplanowych. W ramach obchodów Dnia Drzewa wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, który ukazał jakie znaczenie mają drzewa dla nas i dla środowiska. Poznaliśmy las, jego znaczenie, roślinność i mieszkańców. Dzieci namalowały piękne jesienne drzewka czytelnicze oraz przygotowały plakaty zachęcające innych do czytania papierowych książek. Dodatkowo wykonaliśmy również ciekawe zadania ekologiczne.
    Nad wszystkimi działaniami czuwała oczywiście chmurka Tosia. TO BYŁA WSPANIAŁA LEKTURA!
     Z żalem pożegnaliśmy bohaterów i z niecierpliwością czekamy na realizację II modułu.
     Pracowita klasa 3 a zakończyła realizację I modułu projektu i dzieli się fotorelacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW

KLAS PIERWSZYCH

13 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Uczniowie wzięli udział w swojej pierwszej akademii szkolnej, na której złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Po hymnie państwowym nastąpiła część oficjalna uroczystości. Pani wicedyrektor za pomocą atrybutu szkolnego dokonała ceremonii pasowania. Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali kuferki pełne niespodzianek. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie za przygotowanie dekoracji.

pasowanie kl1 2020 21

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

Zajęcia z edukacji ekologicznej

dla klas I-III

Dnia 17 stycznia w czwartek odbyły się w naszej szkole zajęcia z edukacji ekologicznej dla uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.
Tematem zajęć było: "Podstawy postępowania z odpadami: ograniczenie masy odpadów komunalnych i segregacja". Zajęcia poprowadziła zaproszona pani Julita Siek pracownik Zakładu Usług Komunalnych. Dzieci uważnie i zaciekawieniem słuchały wykładu, oglądały zdjęcia i odpowiadały na pytania. A na koniec dostały drobne upominki.
Organizatorem spotkania była pani Małgorzata Kawczyńska.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Kawczyńska

zajecia z edukacji ekologicznej2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Przedszkolaki zwiedzają szkołę

W piątek 14 grudnia 2018r. odwiedziły naszą szkołę niezwykli goście. Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Przybylską i Agatą Kędzierską zaprosiły młodszych kolegów z Przedszkola nr 3 i 4 oraz grupę pięciolatków z Przedszkola „Elemelek” na specjalne przedstawienie Bożonarodzeniowe. Wspaniała dekoracja, piękne i pomysłowe stroje dzieci oraz śpiewanie kolęd wprowadziły przedszkolaków w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Reakcje dzieci pokazały, że występ bardzo im się podobał, nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami.
Po obejrzeniu przedstawienia i wspólnym kolędowaniu dzieci brały udział w zajęciach koła Origami prowadzonego przez p. Beatę Kowalczyk. Przy pomocy nauczycieli p. Anny Dąbrowskiej, p. Renaty Kopy przedszkolaki wykonały kartkę świąteczną techniką origami. W czasie zajęć ćwiczyły nie tylko umiejętność składania kartki papieru, ale także cierpliwość, precyzję oraz koncentrację uwagi.
Na koniec dzieci zwiedziły szkolną bibliotekę, salę gimnastyczną, dzieci z grupy przedszkolnej 01, stołówkę, sale lekcyjne oraz pracownię komputerową gdzie przy okazji mogły zobaczyć, jak w czasie lekcji pracują ich starsi koledzy.
Dzieci opuściły szkołę z pracami plastycznymi przedstawiającymi piękne, kolorowe świąteczne choinki. Spotkanie było niezwykle sympatyczne. Mamy nadzieję, że takich gości w murach naszej szkoły będziemy witać częściej…

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

przedszkolaki zwiedzaja szkole2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Kolejny sukces naszych małych sportowców.

II miejsce w zawodach sportowych Ale frajda z Mikołajem

10.12.2018r. dzieci z klas drugich spędziły dzień na sportowo. W hali OSiR przeprowadzone zostały zawody sprawnościowe pod nazwą „Ale frajda z Mikołajem". Organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych konkurencji sportowych. Dwunastoosobową reprezentację naszej szkoły wspomagał dobiegający z trybun gorący doping koleżanek, kolegów z wszystkich klas drugich oraz wychowawców i rodziców. Opiekunami młodych sportowców były panie: Katarzyna Przybylska oraz Agata Kędzierska.

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

ale frajda2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii