Klasa 1c i 2c w iTeatrze
28 marca 2023r. uczniowie klasy 1c i 2c mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym spektaklu teatralnym organizowanym przez iTeatr TVP. iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który realizuje Telewizja Polska S.A. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce.W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest bezpłatny.
Podczas wspólnego seansu mogliśmy zobaczyć niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci pt. „Czerwony kapturek”. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są z różnych elementów codziennego użytku.
Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany
Szkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie klas III
pt. „Czy znasz swoje miasto?”
Dnia 22.03.2023r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Stargardzie pod hasłem „ Czy znasz swoje miasto?”.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas III. Brały w nim udział następujące uczennice: Aleksandra Danielewska i Katarzyna Danielewska z klasy IIIb oraz Zuzanna Kleczewska i Oliwia Paluszewska z klasy IIIa.
Dziewczynki bawiły się w grę edukacyjną o Stargardzie zdobywając punkty za prawidłowo rozwiązane zagadki.
Zuzi i Oliwii udało się odpowiedzieć na największą ilość pytań i tym samym dziewczynki te będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Materiał nadesłała p. Joanna Żuchlińska
XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie
dla klas III
pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”
Dnia 28 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie dla klas III pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”.
Celem konkursu jest popularyzacja naszego miasta, zachęcenie najmłodszego pokolenia do pogłębienia wiedzy o rodzinnym mieście oraz integracja środowisk szkolnych. Do konkursu przystąpiły szkoły: SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 10 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcąca Szkół Muzyczna I Stopnia.
Każda szkoła wytypowała 2 osobowy zespół, który zmagał się w konkurencji wiedzy o naszym mieście oraz 2 osoby do konkursu plastycznego pt. „Stargard wiosną”.
Uczniowie klas trzecich mają dużą wiedzę o Stargardzie.
Zakres wiedzy w tym konkursie, to wiedza o zabytkach naszego miasta, jego położeniu geograficznym, placówkach kulturalno-oświatowych, pomnikach, wiedza o władzach miasta, zakładach przemysłowych oraz wiedza historyczna związana z legendami miasta.
Uczestniczki konkursu wykonywały pracę techniką „Collage”.
Prace plastyczne były bardzo przemyślane i kreatywne.
Wyniki konkursu:
I miejsce – SP nr 5
II miejsce – SP nr 2
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcąca Szkół Muzyczna I Stopnia
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Paluszewska z klasy III a, Zuzanna Kleczewska z klasy III a, Nadia Tymejczyk z klasy III a i Natalia Famulska z klasy III b.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz gadżety związane z naszym miastem. Sponsorem nagród były Gmina Miasto Stargard oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Organizatorzy konkursu:
Małgorzata Pabian
Agnieszka Borowska
Katarzyna Przybylska
Beata Skupińska
Krystyna Drewniak
Anna Dąbrowska
Anna Otolska
Lekcja wychowania fizycznego
z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji
15. marca klasa 1b miała nietypową lekcję wychowania fizycznego. Przyjechały do nas panie rehabilitantki, które na co dzień pracują na rzecz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Zadaniem FAR jest aktywizacja społeczna i ruchowa osób poruszających się na wózku.
Uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych na wózkach dla niepełnosprawnych. Podczas zajęć musieli wykonać wiele zadań, które okazały się nie lada wyzwaniem.
Była to dla nas dobra zabawa i nauka współpracy, ale przede wszystkim okazja do tego, aby spojrzeć na świat oczami osoby niepełnosprawnej.
Materiał nadesłała p. Małgorzata Adamczyk
21 marca w klasie 2c
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa ubraliśmy się tego dnia na zielono a na naszych stopach zagościły dwie różne skarpetki.
Na lekcjach rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, poznaliśmy historię powstania Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz dowiedzieliśmy się co go łączy ze skarpetkami.
Obejrzeliśmy krótki film edukacyjny „Oznaki wiosny” i film dokumentalny o dziewczynce z Zespołem Downa „Sara – nasza księżniczka”.
Na koniec sprawdziliśmy swoje wiadomości w quizach na tablicy multimedialnej.
Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany