baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Czym jest elektryczność?

    Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 1b podczas zajęć w ramach modułu przyrodniczego.
Ładunki elektryczne towarzyszą nam na co dzień. Powstają dzięki elektryczności statycznej. Gdy chwytamy za klamki, ściągamy sweter lub wysiadamy z samochodu często towarzyszy nam lekkie, elektryczne "kopnięcie". Balon potarty o sweter czy ścianę naładowuje się ładunkami ujemnymi. Ma wokół siebie pole elektryczne, które może przyciągać przedmioty.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

czym jest elektr kl1b 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej

pasowanie tyt 2022

    13 października 2022r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie klas I. Najmłodsi uczniowie złożyli akt ślubowania na kronikę szkolną w obecności Pani Dyrektor Alicji Jurkiewicz, wychowawczyń, rodziców, starszych kolegów i koleżanek. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów uczęszczających na koło muzyczne pod kierunkiem Pani Joanny Betler.
    Po Ślubowaniu dzieci, wraz ze swoimi Paniami i Rodzicami udali się do swoich sal na dalszą część uroczystości, gdzie czekało na nich jeszcze wiele przyjemności i atrakcji.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Pabian

pasowanie 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Lubimy czytać w klasie Montessori

    Metoda Montessori zapewnia dzieciom możliwość uczenia się poprzez praktyczne zajęcia i samodzielne odkrywanie. Zachęca do rozwijania ciekawości i kreatywności. Praca z książką daje szansę na taki rozwój. Na kilku zajęciach uczniowie klasy 2a w ramach akcji Dnia Głośnego Czytania omawiali treść książki Joanny Papuzińskiej "Asiunia". Podczas wspólnego głośnego czytania poznali wojenne losy głównej bohaterki. Wykonali także własne książeczki i zaprojektowali do niej okładki. Poznali znaczenie nowych słów - lektura i autobiografia. Spotkanie z "Asiunią" wywarło ogromne wrażenie na uczniach, bo to prawdziwa opowieść pełna emocji, w której autorka nie unika trudnych tematów.

Materiał nadesłała p. Agnieszka Borowska

czyt 2a 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Gaśnica do świec. Co potrafi woda gazowana?
Krótka relacja z zajęć klasy 2c w ramach modułu przyrodniczego

    Tym razem zastanawialiśmy się, jak działa gaśnica i czego do gaszenia pożarów używają strażacy? Czym należy się posłużyć, aby zgasić świecę?
    Eksperymentalnie stworzyliśmy gaśnicę, która działa w sposób całkowicie niewidzialny. Uczniowie, w reakcji sody oczyszczonej i octu otrzymali gaz - dwutlenek węgla. Gasi on płomień, pozbawiając go części tlenu, którego potrzebuje płomień, by móc się palić. Woda gazowana również gasi płomień. Nie robi tego sama, lecz za sprawą rozpuszczonego w niej dwutlenku węgla. Małe bąbelki wypierają tlen. Płomień nie otrzymuje „pokarmu” i gaśnie.
    Do gaszenia pożarów powstałych w wyniku spalania takich cieczy, jak benzyna, tłuszcz, czy olej, nadają się gaśnice z dwutlenkiem węgla. Strażacy muszą przy tym nosić ciężki respirator, aby nie wdychać dwutlenku węgla i nie udusić się.

Materiał nadesłała p. Monika Sikorska

gasnica chemia 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Nauka kolorów w klasie 2a - zabawa w nurcie Montessori

    Dzięki materiałowi sensorycznemu dziecko ma możliwość rozpoznawania i klasyfikowania wrażeń z otoczenia oraz ich porządkowania. Przedstawienie dziecku właściwości i wzajemnych zależności pomiędzy przedmiotami tylko werbalnie jest niewystarczające, dlatego Maria Montessori tak przygotowała materiał, aby dać dziecku możliwość manipulacji i indywidualnego doświadczania. W ramach pracy własnej dzieci rozwijają takie umiejętności jak różnicowanie wielkości, kształtów, kolorów, faktur, wagi czy temperatur oraz uczą się kolorów, kształtów figur płaskich, brył i wielu innych. Wszystkie te umiejętności ćwiczone są podczas zabawy na pięknym, estetycznym, a przede wszystkim prostym materiale.
    Ćwiczenia z kolorami zaczeliśmy juz w klasie pierwszej - od wprowadzenia barw podstawowych. Nauka kolorów odbywała się w trakcie lekcji trójstopniowej oraz przy codziennych zabawach i aktywnościach. To był najlepszy sposób, aby uczniowie poznali podstawowe barwy i odcienie. Natomiast w klasie drugiej doświadczaliśmy nowych wrażeń wzrokowych - mieszalismy poznane kolory. Podczas naszej pracy wykorzystaliśmy kolorowe tabliczki, multimedia oraz własną kreatywność.

Materiał nadesłała p. Agnieszka Borowska

nauka kolor kl2a 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii