baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Światowy Dzień Kota

    Wbrew pozorom, nie każdy kraj obchodzi Światowy Dzień Kota w tym samym dniu. Jedynie w dwóch państwach jest on celebrowany 17 lutego: w Polsce i we Włoszech. Światowy Dzień Kota ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz zwrócić uwagę na niesienie pomocy wolno żyjącym zwierzętom.
    Nasi uczniowie z okazji tego święta zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi kotów, ich budową, żywieniem, korzyściami dla zdrowia jakie niesie przebywanie z kotem, obejrzeli filmiki i poznali różne rasy kotów.
    Na zakończenie obchodów Dnia Kota, uczniowie klasy 3c wykonali papierowe kotki, którym nadali kocie imiona.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

dzien kota 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Walentynki w klasie 2c

    14 lutego klasa 2c wybrała się na warsztaty walentynkowe do Pracowni Kulinarnej Cook&Fun. Według zasady M. Montessori bardzo ważne jest nie tylko spożywanie posiłków, ale również ich przygotowanie. Dzieci samodzielnie wykonały walentynkowe serniczki na zimno z galaretką, pastelowe serduszka z kruchego ciasta oraz truskawkowo-bananowe Smoothie. Była to ciekawa przygoda kulinarna, miło spędzony walentynkowy czas i okazja, by doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Wszystkim walentynkowe słodkości bardzo smakowały!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Rudzka

walentynki 2c 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu

„Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

    W konkursie wzięło udział kilka tysięcy uczniów klas I-III z całego kraju. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, dzięki czemu uzyskali bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.
    Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie, którzy zdobyli miejsca od IV do XX otrzymają tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu, a są nimi:

z klas I
Oliwia Przygoda
Jakub Kaźmierczak
Julia Żmudziejewska
z klas II
Marcin Nogal
Ignacy Przybylski
Hanna Adamowska
Stanisław Schmach
z klas III
Antonina Kryś
Laura Salska
Mikołaj Motyk
Andrzej Drozd

    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

Szkolne Walentynki w klasach I-III

    W tym roku uczniowie naszej szkoły, aż przez trzy dni świętowali Walentynki.
Niektóre z klas postanowiły tego dnia wybrać się na ciekawe warsztaty, jednak Ci, co zostali w szkole, mieli nie mniej atrakcji.
    Klasa 1a udała się do Bastei, która jest oddziałem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. Dzieci przechodząc przez cztery poziomy wystaw, mogły w sposób niemal namacalny dotknąć historii. Pisanie w wosku, składanie potłuczonych naczyń, przymiarki średniowiecznego hełmu oraz oglądanie fotografii zrobionych przeszło sto lat temu to tylko jedne z wielu atrakcji.
    Klasa 2a spędziła miło czas na kreatywnych warsztatach w Progres Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka. Dzieci wykonały cudowne walentynkowe serduszko na drewnianej deseczce.
    Klasa 2c wybrała się na warsztaty walentynkowe do Pracowni Kulinarnej Cook & Fun. Dzieci samodzielnie wykonały walentynkowe serniczki na zimno z galaretką, pastelowe serduszka z kruchego ciasta oraz truskawkowo-bananowe smoothie. Była to ciekawa przygoda kulinarna, miło spędzony walentynkowy czas i okazja, by doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Wszystkim walentynkowe słodkości bardzo smakowały.
    Klasa 3b w ramach realizacji projektu edukacyjnego “Językowe przygody w klasie lingwistyczno-informatycznej” poznała tradycje walentynkowe na świecie.
    W szkole dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące Dnia Świętego Walentego, poznały historię tego dnia, nie zabrakło wspólnych zabaw, zajęć plastycznych, gier i quizów także interaktywnych. Na szkolnym holu na wszystkich czekały walentynkowe fotobudki oraz kiermasz słodkości, na którym również nie zabrakło gotowych walentynek oraz kwiatów.

Matriał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

walentynki klasy1 3 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wyjście klas I-III na przedstawienie "Nasz Shrek"

    13 lutego 2024r. uczniowie klas I–III udali się do SCK gdzie uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym „Nasz Shrek”.
    Najnowsza propozycja Teatru Profilaktycznego ALERT to baśń o tolerancji, na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki ,,Shrek" Williama Steiga. Nutą przewodnią spektaklu była tolerancja i akceptacja.
    Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości i wobec innych. Aktorzy w przyjazny i zabawny sposób zachęcili uczniów do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go w przedbiegach, kierując się stereotypami i tym, co widać na zewnątrz.
    Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody Ogra, Wilka, Osła, Czerwonego Kapturka i innych postaci z bajek. Bohaterowie przypomnieli nam, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie, a najbardziej liczy się to, jakie ktoś ma serce.
    Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Wszyscy przekonaliśmy się, iż warto mieć prawdziwego przyjaciela.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

nasz shrek 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii