baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zakończenie Projektu "Podróż w krainę przyjaźni"

    Dobiega końca Projekt edukacyjny "Podróż w krainę przyjaźni".
Jednak, zanim Nastka wróci do swojej szkoły w Głogowie to opisze ostatnie przeżycia w naszej placówce.

PROJEKT TRANSGRANICZNY MOST PRZYSZŁOŚCI
    Wtorek był to dzień sportowy z Projektem Transgraniczny Most Przyszłości. Nastka, również zagościła w drużynie chłopców, naszej szkoły. Trochę kosza, spróbowała tutaj swoich sił, przy współpracy z uczniem z 7B. Nie obyło się bez drużyny piłkarskiej, została zaproszona do wspólnego zdjęcia, miała okazję sił na bramce, z potrzebną chwilą na odpoczynek. Postawa naszych sportowców z siódmych klas, wskazuje jednoznacznie, przyjaźń i szacunek, to ważne cechy w naszej szkole, nie są one nikomu obce. Realizując w szkole Projekt Transgraniczny Most Przyszłości, uczniowie klas siódmych, wspólnie z gośćmi, z uczniami klas siódmych z Niemiec, bawili się mierząc w różnych konkurencjach. Nastka, także brała udział w projekcie, pod opieką uczennicy z 7B, z niecierpliwością oczekiwała gości i dobrze się bawiła.
    Były również sztalugi, dział plastyczny, tutaj Nastka odwiedzając kilka stanowisk mogła pobawić się w projektantkę i malarkę. Każdy zespół projektował własnego motyla, następnie go malował. Odwiedziła, dział kulinarny, gdzie lepiła pyszne pierogi. Praca w grupie, to dobry sprawdzian życzliwości i zgodnego współpracowania.

NASTKA W KLASIE 7 B NA JĘZYKU ANGIELSKIM I JĘZYKU POLSKIM
    Uczniowie klasy 7B, kolejny raz dowiedli tego, jaką przyjemność sprawia im dobra zabawa i zgodna współraca. 06.06.2024 do klasy zaprosili Nastkę, która niesie przesłanie PRZYJAŹNI. Nastka mogła się ,,przekonać’’, jak to jest być uczniem siódmej klasy.
    Na języku angielskim ,,pracowała’’ na równi z uczniami. Otrzymała od uczennicy z klasy książkę i śledziła, to, co robili pozostali. Pomoc koleżanki obok, równie się przydała:)
    Na języku polskim Nastka, próbowała sił, przy karcie pracy lektury ,,Zemsty’’ Aleksandra Fredro, uczennice, również tutaj chciały, by dobrze się czuła w naszej klasie, wzięły ją pod swoje skrzydła. Nastka dzielnie się spisywała i podołała, zdobywając szczebel siódmej klasy. Przyjaźń, szacunek nie są to słowa obce naszym uczniom :)

SPACER SZLAKIEM STARGARDZKICH GRYFIKÓW
    Natomiast, w czwartek 6 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 4a z wychowawczyniami i panią przewodnik wybrali się na spacer Szlakiem Stargardzkich Gryfików. W przechadzce po naszym pięknym mieście brała też udział koleżanka Nastka Głogowska, którą zachwyciły wspaniałe zabytki oraz bardzo ciekawe opowieści pani przewodnik. Pogoda była wymarzona. Znalazł się także czas na zabawę w parku i pyszne lody. Wspólnie spędzone chwile na pewno wszyscy długo zapamiętają.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

projekt nastka 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Projekt edukacyjny "Podróż w krainę przyjaźni"

    Już od dwóch tygodni, Nastka - Projekt edukacyjny "Podróż w krainę przyjaźni" jest w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.
    We wtorek, 21 maja odbył się po raz kolejny Międzyprzedmiotowy Turniej „Naukowa Szuflandia”. Uczniowie klas V-VII rozwiązywali zadania z matematyki, informatyki, biologii i geografii. Młodzi Adepci Chemii (koło chemiczne) pod kierunkiem p. Moniki Sikorskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek klas czwartych pokaz doświadczeń chemicznych. Nastka obserwowała te ciekawe eksperymenty. I 28 maja, Nastka była razem z uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, na wycieczce w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA w Czarnocinie.
    Dzieci razem z Nastką grały w berka, podchody, bawiły się na placu zabaw, a nawet bujali się na oponie! Wspólnie zbierały muszelki i kamyki nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego oraz poznały piękne, dzikie konie beskidzkie.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

projekt eduk 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Światowy Dzień Układu Pokarmowego

    W ramach współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi oraz Promocji Zdrowia zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej Specjalnej z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego.
    Światowy Dzień Zdrowia Układu Pokarmowego ma na celu zwrócenie uwagi na temat schorzeń układu pokarmowegoprofilaktyki, leczenia, wpływu na nasze codzienne życie.
    W trakcie wizyty wychowanków Szkoły Specjalnej oglądaliśmy prezentację, dotyczącą zdrowego stylu życia. Następnie, pracując w grupach, uczniowie wykonali piękne, kolorowe kosze z owocami. Na koniec zajęć, w pracowni kuchennej, dzieci zrobiły barwne, zdrowe i smaczne kanapki z warzywami, które z wielkim apetytem zjedliśmy.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

swiat dzien ukl pok 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Projekt "Podróż w krainę przyjaźni - współpraca na rzecz integracji"

    W dniu 17 maja do naszej szkoły przyjechała Nastka Głogowska. Nastka pochodzi z Głogowa ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Odwiedziła naszą szkołę w ramach Projektu "Podróż w krainę przyjaźni - współpraca na rzecz integracji." Przez dziesięć miesięcy w roku, w trakcie trwania roku szkolnego, przebywa w różnych placówkach edukacyjnych, w celu poznania ciekawych osób, miejsc oraz przeżycia wielu przygód.
    W naszej szkole pobyt rozpoczęła od wyjazdu z klasą 4b do Zalesia, do Ośrodka Transgranicznego Edukacji Ekologicznej. Podróż autokarem była wesoła i ciekawa. W Ośrodku Pani instruktorka pozwoliła uczniom i Nastce wziąć patyczaka na ręce. Wychowankowie nauczyli się również przygotować preparaty do analizy pod mikroskopem. Potem oglądali pod mikroskopem odnóża i jajeczka patyczaka. Następnie Pan Tadeusz, pracownik Ośrodka, oprowadził uczestników wycieczki po Ogrodzie Dydaktycznym, opowiadając różne ciekawostki o zwierzętach leśnych. Na koniec zorganizowano ognisko, dzieci piekły kiełbaski, które były bardzo smaczne. Było Super!!!

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

podroz w kraine przyjazni 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

    W dniach 18 - 22 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej Szkole TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami przygotowanymi dla naszych uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Każdy dzień tygodnia miał swoją myśl przewodnią.

PONIEDZIAŁEK

Działaniami w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, mającymi na celu profilaktykę uzależnień, były warsztaty dla uczniów klas ósmych ”Tyle pokus dookoła - używki i dopalacze”, na temat zachowań ryzykownych z wykorzystaniem środków psychoaktywnych prowadzone przez Collegium Medyczne Medica. Warsztaty przeprowadził ratownik medyczny Konrad Konwiński. Uczniowie poznali zagrożenia związane z przyjmowaniem używek oraz mechanizm wchodzenia młodych ludzi w świat uzależnień.

WTOREK

Tematem przewodnim we wtorek był Europejski Dzień Mózgu, który mana celu promocję zdrowego trybu życia oraz popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.Na korytarzuszkolnym uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość rozwiązywania łamigłówek i zadań logicznych, które stymulowały do pracy obie półkule naszego mózgu,zorganizowane przez Katarzynę Kaczmarczyk oraz Iwonę Prajzendance. Zarówno starsi, jak i młodsi doskonale się bawili.

ŚRODA

Ten dzień minął pod hasłem „Joga w szkole”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach gimnastyczno-relaksacyjnych prowadzonych przez panią Zosię Gutowską, których głównym celem było wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Nasi wychowankowie zauważyli również, że trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, redukuje agresję, poprawia relacje w grupie i sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna.

CZWARTEK

W czwartek obchodziliśmy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie, którzy przyszli tego dnia w kolorowych skarpetkach { symbol Światowego Dnia Downa } nie byli odpytywani. Był to dzień bez stresu, bez złych ocen, bez odpytywania, bez kartkówek i sprawdzianów. W zamian dużo byłoUŚMIECHU oraz wiele kolorów wiosny w ubraniach, skarpetkach ( nie do pary) a nawet we włosach.

PIĄTEK

W ramach PROMOCJI ZDROWIA nasza Szkoła zajmuje się tematyką pozytywnego wpływu recyklingu na środowisko i na zdrowie człowieka,dlatego też ramach Światowego Dnia Recyklingu rozpoczynamy Konkurs plastyczny dla klas 5 – 7
„Ekotwórcy: sztuka z recyklingu”. Uczestnicy stworzą dowolne dzieło: rysunek, obraz, rzeźbę, kolaż, zrobione z rzeczy, pochodzących z recyklingu (opakowania, gazety, plastikowe butelki, puszki).
To był wspaniały czas spędzony razem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, pomoc w organizacji, poświęcony czas oraz cudowną współpracę.

Koordynator Szkoły Promującej Zdrowie
Justyna Zakrzewska

tydzien zdrowia 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii