baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Projekt edukacyjny

"Czytam z klasą" - lekturki spod chmurki

projekt eduk kl3a 2020 21zd

     We wrześniu uczniowie klasy IIIA wraz z wychowawczyniami dołączyli do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą” - lekturki spod chmurki.
     Założeniem projektu jest zainspirowanie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną, rozbudzenie wyobraźni literackiej uczniów, sprawienie, by lektura kojarzyła się z czymś przyjemnym, rozwinięcie aktywności czytelniczej, poruszenie ważnych kwestii związanych z ochroną środowiska.
     Wprowadzona innowacja czytelnicza bardzo przypadła uczniom do gustu.
     Realizując I moduł projektu wykonaliśmy wiele zadań.
   Jako pierwszą lekturę wybraliśmy "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Wspólnie czytaliśmy kolejne rozdziały na zajęciach w szkole. Poznaliśmy patronkę wspólnego czytania – chmurkę Tosię i wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”.
     Dzieci były oczarowane przygodami braci Lichockich. Uzupełnienie lekturników nie sprawiło im najmniejszego problemu. Z dużym zaangażowaniem uczniowie opisywali głównego bohatera lektury i bohaterów drugoplanowych. W ramach obchodów Dnia Drzewa wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, który ukazał jakie znaczenie mają drzewa dla nas i dla środowiska. Poznaliśmy las, jego znaczenie, roślinność i mieszkańców. Dzieci namalowały piękne jesienne drzewka czytelnicze oraz przygotowały plakaty zachęcające innych do czytania papierowych książek. Dodatkowo wykonaliśmy również ciekawe zadania ekologiczne.
    Nad wszystkimi działaniami czuwała oczywiście chmurka Tosia. TO BYŁA WSPANIAŁA LEKTURA!
     Z żalem pożegnaliśmy bohaterów i z niecierpliwością czekamy na realizację II modułu.
     Pracowita klasa 3 a zakończyła realizację I modułu projektu i dzieli się fotorelacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.