baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Jak odczytać czas?

Realizacja projektu w kl. 1b

pt. "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?"

    7 kwietnia 2022 r. zrealizowaliśmy szósty scenariusz w ramach projektu Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka? na temat: Jak odczytać czas? Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego „Co napędza wskazówki zegara?”. Po filmie rozmawialiśmy na temat: Czym odmierzamy czas? Dzieci narysowały znane im urządzenia, które można wykorzystać do mierzenia czasu oraz uporządkowały jednostki używane do odmierzania czasu od najkrótszej do najdłuższej. Następnie wzięły udział w zabawie ruchowej, podczas której przypomniały sobie sposób zapisu godzin na zegarze wskazówkowym. Dzieci świetnie współpracowały ze sobą i doskonale poradziły sobie z odczytywaniem czasu. Była też zabawa z patyczkami, z których uczniowie układali cyfry i liczby rzymskie od I do XII. Dzieci oglądały zegary, na których były znaki rzymskie i znów odczytywały godziny. Następnie wzięły udział w grze w kości. Wykorzystując kostki do gry, wykonując matematyczne działania tworzyły cyfrowy zapis czasu. Na koniec zajęć uczniowie dowiedzieli się o różnicach w zapisie i odczytywaniu godzin w różnych krajach. W podsumowaniu zajęć dzieci obejrzały slajdy z prezentacji multimedialnej przedstawiające różne zegary i pokazywany przez nie czas. Dzieci prawidłowo odczytywały godziny. Nazywały również godziny przed południem i po południu. Nasze pierwszaki doskonale się spisały.

 

Wychowawczynie:
Beata Kowalczyk
Monika Szyszka

mali matemat projekt2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii