baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Nauka kolorów w klasie 2a - zabawa w nurcie Montessori

    Dzięki materiałowi sensorycznemu dziecko ma możliwość rozpoznawania i klasyfikowania wrażeń z otoczenia oraz ich porządkowania. Przedstawienie dziecku właściwości i wzajemnych zależności pomiędzy przedmiotami tylko werbalnie jest niewystarczające, dlatego Maria Montessori tak przygotowała materiał, aby dać dziecku możliwość manipulacji i indywidualnego doświadczania. W ramach pracy własnej dzieci rozwijają takie umiejętności jak różnicowanie wielkości, kształtów, kolorów, faktur, wagi czy temperatur oraz uczą się kolorów, kształtów figur płaskich, brył i wielu innych. Wszystkie te umiejętności ćwiczone są podczas zabawy na pięknym, estetycznym, a przede wszystkim prostym materiale.
    Ćwiczenia z kolorami zaczeliśmy juz w klasie pierwszej - od wprowadzenia barw podstawowych. Nauka kolorów odbywała się w trakcie lekcji trójstopniowej oraz przy codziennych zabawach i aktywnościach. To był najlepszy sposób, aby uczniowie poznali podstawowe barwy i odcienie. Natomiast w klasie drugiej doświadczaliśmy nowych wrażeń wzrokowych - mieszalismy poznane kolory. Podczas naszej pracy wykorzystaliśmy kolorowe tabliczki, multimedia oraz własną kreatywność.

Materiał nadesłała p. Agnieszka Borowska

nauka kolor kl2a 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii