baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia koła informatycznego klas IV-V w styczniu

    Miesiąc styczeń upłynął nam na sterowaniu robotami SkriBot i tworzeniu prostych programów na tabletach w aplikacji SkriApp. Roboty sterowane w trybie „Pilota”, przemieszczały określone przedmioty do wybranego miejsca. W trybie „Moje programy” wykorzystywaliśmy dostępne opcje i funkcje, związane z czujnikami robota. Za pomocą bloczków „Odczytaj Dystans”, „Odczytaj Linie” tworzyliśmy programy, który umożliwiały robotom omijanie przeszkód, podążanie za ręką oraz jazdę wzdłuż określonej linii. Wykorzystując bloczki związane z „Ruchem” – „Jedź do przodu”, „Jedź do tyłu”, „Obróć się w lewo”, „Obróć się w prawo” – tworzyliśmy skrypty umożliwiające jazdę robotom po krawędziach wybranego kwadratu czy prostokąta. Roboty musiały też przejechać określoną trasę z jednego wyznaczonego punktu do drugiego. W tym celu bardzo pomocne były specjalne maty, przeznaczone dla robotów.
    W styczniu, nie tylko programowaliśmy roboty SkriBot, ale również zajmowaliśmy się projektowaniem i drukiem modeli 3D. W tym celu korzystaliśmy z programu 3D Builder oraz drukarek 3D. Udało się nam wspólnie zaprojektować i wydrukować między innymi kubeczek i łyżeczkę oraz koła zębate. Na zajęciach z drukowania 3D poruszaliśmy również zagadnienia związane z konserwacją drukarek 3D.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

 zaj kola inf kl4 5 stycz2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4

Zapraszamy do obejrzenia filmu5

Zapraszamy do obejrzenia filmu6

Zapraszamy do obejrzenia filmu7

Zapraszamy do obejrzenia filmu8