baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia koła informatycznego klas VI-VIII w lutym.

Wizyta oddziału zerowego Przedszkola Miejskiego nr 5

w Stargardzie

    W pierwszym tygodniu lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej pracowni komputerowej dzieci z oddziału zerowego Przedszkola Miejskiego nr 5, funkcjonującego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. Podczas zajęć naszego kółka informatycznego, w ramach lekcji otwartych, starsze koleżanki i koledzy z koła, dzielili się swoją wiedzą i swoimi umiejętnościami z zaproszonymi dziećmi. Dzieci podzieliły się na dwie grupy. Przez pierwszą część zajęć, jedna z grup wspólnie ze starszymi uczniami projektowała w programie 3D Builder model misia oraz model bałwanka. Każde dziecko mogło również bezpośrednio zapoznać się z pracą drukarek 3D, obserwując drukowanie modeli oraz słuchając o tym, jak działa taka drukarka. Druga grupa w tym samym czasie, pod czujnym okiem swoich starszych opiekunów, poznawała tajniki sterowania robotami SkriBot. Dzieci uczyły się tutaj jazdy po określonej trasie, chwytania plastikowych modeli i przenoszenia ich we wskazane miejsca. Starsi uczniowie zademonstrowali również swoim młodszym koleżankom i kolegom przykładowe programy, za pomocą których roboty omijały przeszkody i jeździły wzdłuż wyznaczonych linii. Podczas drugiej części zajęć, obydwie grupy zamieniły się rolami. Przeprowadzone zajęcia dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń i emocji, zarówno starszym uczniom, jak i dzieciom, jednocześnie ucząc i bawiąc. Dzieci zabrały ze sobą zaprojektowane przez siebie i wydrukowane modele 3D.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

kolo inf luty 2023 Przedszk nr5

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3