baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia koła informatycznego klas IV-V

w pierwszej połowie marca

    W pierwszej połowie marca na kole informatycznym kontynuowaliśmy pracę z projektami modeli 3D oraz drukarkami 3D. Tworzyliśmy kolejną wersję biedronki, którą wcześniej projektowaliśmy i drukowaliśmy dla uczniów „zerówek” naszej szkoły. Projekt, tak jak poprzednio, wykonywaliśmy w programie 3D Builder. Oczywiście podczas drukowania, nie obyło się bez zastosowania podpór. Marzec to miesiąc, w którym rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Wiosenna aura natchnęła nas na pomysł zaprojektowania w programie 3D Builder modelu wiosennego kwiatka, który dla poprawy stabilności drukowania, postanowiliśmy umieścić w modelowej doniczce. Tak powstał wiosenny kwiatek w doniczce.
    Na zajęciach koła w dalszym ciągu pracowaliśmy z robotami SkriBot, usiłując stworzyć prostą wersję programu „sprzątającego”. Robot miał odszukiwać rozmieszczone przedmioty, chwytać je zainstalowanym chwytakiem i przenosić w określone miejsce. W orientacji kierunku w terenie, miały mu pomagać linie namalowane na specjalnej ćwiczeniowej macie. Podczas programowania wykorzystywaliśmy więc chwytak, czujniki ultradźwiękowe odległości oraz czujnik odbiciowy.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

kolo inf poczat marca kl4 5 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2