baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Kwietniowe zajęcia Koła Informatycznego dla klas IV-V

    W kwietniu, na zajęciach koła informatycznego wykonywaliśmy różne projekty modeli 3D oraz je drukowaliśmy. Zaprojektowaliśmy między innymi uproszczony model 3D sowy, którą potem wydrukowaliśmy. Przystąpiliśmy również do projektowania modelu 3D klasycznego wiatraka w programie 3D Builder, który będzie posiadał obrotowe skrzydła, a więc tak naprawdę będzie się składał z dwóch oddzielnych elementów: wieży i osadzonych na niej obrotowych skrzydeł. Te dwa elementy muszą być wydrukowane oddzielnie w trakcie jednego procesu drukowania. Przy projektowaniu staraliśmy się tak dopasować średnicę osi wieży do średnicy otworu obrotowych skrzydeł, aby skrzydła te mogły się swobodnie na tej osi obracać. Pomocne okazało się tutaj narzędzie o nazwie „Miara”. Nasz projekt będziemy kończyć i drukować na następnych zajęciach.
Na kwietniowych zajęciach koła kontynuowaliśmy również programowanie robota humanoidalnego JD Humanoid, wykorzystując dostępne opcje środowiska RoboScratch. Tworzyliśmy bardziej złożone programy, które pozwalały robotowi na wykonywanie dłuższych sekwencji czynności, np. chodzenie wzdłuż linii kwadratu.
Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

kolo inf kl4 5 kwiecien 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4