baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wirtualna rzeczywistość (VR) na lekcjach chemii

    W lekcje chemii wkroczyła wirtualna rzeczywistość (VR). Daje nam niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata poprzez bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach.
    Empiriusz - nowoczesne laboratorium pozwala na bezpieczne przeprowadzanie eksperymentów. Uczeń zakłada gogle VR i wykonuje doświadczenie wg instrukcji. Podnosi wirtualne kolby, sięganie po probówki i odczynniki, których wygląd wiernie odwzorowuje te używane w prawdziwym laboratorium. Uczniowie mieszają substancje, sprawdzają ich palność, śledzą jaka jest barwa płomienia, jak zmieniają się właściwości substancji. Kontrolują swoją wiedzę za pomocą testu. Mają możliwość modelowania przebiegu reakcji chemicznych, oglądania trójwymiarowych modeli cząsteczek.
    Podczas lekcji chemii uczniowie szybko zorientowali się w przestrzeni wirtualnej. Dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości otrzymali możliwość nauki w bardziej angażujący sposób. To narzędzie bardzo się wszystkim spodobało, wprowadzając uczniów w nowy wymiar edukacji.

Materiał nadesłała: p. Monika Sikorska

empiriusz vr 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu