baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Musujące Love

    14 lutego Dzień Świętego Walentego. Uczniowie klas 2b i 3c podczas modułu przyrodniczego wykonali doświadczenie „Musujące Love”. Połączyliśmy dwa wcześniej poznane eksperymenty w jeden z efektem WOW. Miłość musi unosić się znad probówek i zlewek.
    Korzystając z przepisu na „kule do kąpieli” uczniowie przygotowali musujące serca. Następnie sporządzili mieszaninę wody gazowanej i oleju, pamiętając „lampę lawę”. Po wrzuceniu serc do mieszaniny obserwujemy unoszenie się serduszkowej masy, musowanie. Wytwarzają się pęcherzyki gazu, które unosząc się zabierają ze sobą cząsteczki oleju. Przyłożenie do dna latarki pozwala obserwować grę świateł.
Inspiracja – Wydawnictwo MAC, Zbadaj to!
    Podczas zajęć wykorzystano materiały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

zbiorówka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu