Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wizyta Księdza Ieremy Cabuga w naszej szkole.

15 lat temu uczniowie naszej szkoły postanowili odpowiedzieć na wołanie Chrystusa i tęsknoty dzisiejszego człowieka za Prawdą Ewangelii i dlatego włączyliśmy się do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Zobaczyliśmy, że swoją modlitwą i ofiarą możemy wspierać misjonarzy a przede wszystkim naszych rówieśników z dalekich krajów. Z tego misyjnego ducha zrodziło się pragnienie „Adopcji ucznia na odległość”. Jako szkoła nawiązaliśmy współpracę z ośrodkiem misyjnym i od roku mamy nową koleżankę z Kenii. Jest nią Holidah Munda Muthee. Wiemy o niej niewiele. Obecnie ma 6 lat. Pochodzi z bardzo ubogiej rodziny, która mieszka na terenie półpustynnym. Ma siedmioro rodzeństwa. Wszyscy żywią się tym, co mogą uzyskać z małego ogrodu. W związku z ubóstwem rodziny Holidah trafiła do Felicjańskiego Ośrodka Misyjnego. Nasza społeczność szkolna będzie wspierać Holidah modlitwą oraz materialnie aby mogła zdobyć potrzebną edukację.

W ramach projektu „Adopcja Ucznia na odległość” 16.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole  Księdza Ieremy Cabuga – proboszcza placówki misyjnej pw. Świętego Pawła Apostoła  w Kipsing (Kenia).

Ksiądz Ieremy jest Afrykańczykiem. Ma 37 lat.  W swojej parafii ma 14 małych wspólnot chrześcijańskich. Są to plemiona Samburu- wędrowni pasterze. Placówka misyjna jest bardzo uboga a parafia bardzo obszerna. Najdalsze miejsca oddalone są o 60km. Życie zależy od pogody. Projektem „Adopcja Ucznia na odległość” objętych jest 150 uczniów szkoły podstawowej i 35 przedszkolaków. Kenia ma około 41 mln. mieszkańców. Obszar niemal 2x większy od Polski.

W linii prostej dystans pomiędzy Stargardem a Kenią wynosi 6.307 km. Aby przybyć do naszego kraju z tego kontynentu samochodem trzeba pokonać 11.664 km. Tym środkiem transportu podróż trwałaby 6dni i 12 godzin. Nasz gość przeleciał do Polski samolotem i dlatego jego podróż trwała ok. 12 godz. Ks. Jeremy przybył do Polski na miesiąc. Przez ten czas odwiedza wiele szkół na naszym terenie.

Przy okazji odwiedzin w naszej szkole Gościa z Afryki złożyliśmy dar serca wspierając tym kenijską parafię.