baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Nauka poprzez zabawę i działanie

    Uczniowie kl. VIa i VIb podsumowywali wiadomości dotyczące wielokątów. Dowiedzieli się co to jest tangram i układali z niego różne figury.
Na następnej lekcji pracowali w grupach, która była podzielona na dwa etapy. W części pierwszej „cukierek i zadanie” odpowiadali na wylosowane pytania lub rozwiązywali krótkie zadania. Każdy uczestnik grupy mógł się wykazać wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi wielokątów. Za poprawną odpowiedź otrzymywali punkt/cukierek dla grupy.
    W drugiej części przygotowywali reklamę wylosowanego wielokąta. Wykorzystywali zdobytą na poprzednich lekcjach wiedzę i umiejętności oraz inwencję twórczą. Następnie prezentowali swoje prace i przekonywali, że ich czworokąt jest wart szczególnego zainteresowania.
Na koniec podliczono zdobyte punkty i oceniono pracę każdej grupy.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

nauka poprez zabawe 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii