Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczyste Ślubowanie

Klas Pierwszych

Ach cóż to był za dzień!!! 11.10.2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Z tej okazji uczniowie klas IIB i IIC, wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Czesławą Gut, p. Iwoną Prajzendanc, oraz p. Małgorzatą Czuryło, p. Elżbietą Rudzik, przygotowali dla wszystkich przybyłych Gości Uroczysty Apel z częścią artystyczną. Na koniec odbyło się Ślubowanie. Pani Wicedyrektor Alicja Jurkiewicz za dotknięciem czarodziejskiego ołówka, pasowała każde dziecko z pierwszej klasy na wzorowego ucznia, Polaka. Natomiast wybrani przedstawiciele w kronice szkolnej w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli podpis - odcisk palca, na dowód ważności złożonego Ślubowania. Całość zamknęła wspólna fotografia, upamiętniająca to ważne wydarzenie. Będzie to dzień, który na długo zapamiętają wszyscy, radośnie go wspominając.
Życzymy Uczniom Klas Pierwszych, naszej szkoły i ich Wychowawcom Samych Sukcesów. Powodzenia!!!

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

slubowanie kl1 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dnia 11.10.2018r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędzie się:

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w imprezy.
Ponadto informujemy, że w trakcie uroczystości będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy uroczystości.

CodeWeek 2018

Dnia 09.10.2018r. w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania  (06-21.10.2018r.) odbyły się w holu szkoły prezentacje dotyczące programowania w różnych środowiskach programistycznych. Pokazy były zorganizowane przez uczniów uczęszczających w naszej szkole na zajęcia Mistrzów Kodowania dla klas VI-VIII, którzy zademonstrowali również własne projekty. Celem głównym prezentacji, który przyświecał organizatorom pokazów, było zachęcenie młodych ludzi do kodowania w różnych językach programowania. W pokazach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zależnie od swoich zainteresowań, jak i wieku oraz umiejętności. Uczniowie mogli zapoznać się z różnymi językami programowania, a nawet spróbować kodować w wybranym języku pod opiekuńczym okiem Mistrzów Kodowania. Na pokazach obecne były środowiska: Scratch, App Inventor, GreenFoot, C++. Można było również zobaczyć platformę Arduino oraz wybrane projekty zrealizowane w środowisku Arduino IDE – migające diody połączone z fotorezystorem. Uczniowie mogli również zapoznać się z robotem Lego EV3, który dzielnie pokonywał wyrysowaną trasę, omijał przeszkody oraz przenosił w inne miejsce kolorowe klocki. Kodowanie, to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, to również wielka satysfakcja i frajda z własnoręcznie stworzonych aplikacji czy gier. Więc uczmy się kodowania!!

codeweek2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

Światowy Dzień

Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Przygotowania do tego dnia zaczęły się już tydzień wcześniej. W organizację włączyła się cała szkoła. Uczniowie sporządzali plakaty, którymi ozdabiali szkolne korytarze. W każdej klasie nauczyciele matematyki przeprowadzili "Potyczki matematyczne" - uczniowie mieli okazję odświeżyć tabliczkę mnożenia poprzez zabawę.
Wybrano również Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy 28 września walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oto zwycięzcy w poszczególnych poziomach:
- w klasach IV URSZULA MAKSYMIAK
- w klasach V MACIEJ DUNIANAZAR
- w klasach VI DAMIAN FIRSIOF
- w klasach VII JOANNA NOWAK
- w klasach VIII PIOTR CZURAK
- w klasach III GIM. ŁUKASZ ŚTAŚ
Spisaliście się na szóstkę!!!!! GRATULUJEMY!!!!!
W tym dniu w czasie przerw międzylekcyjnych zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 214 uczniów i 40 osób dorosłych. Zdecydowana większość zdobyła Certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.
Obok zabaw i egzaminów w szkole zorganizowane zostały 4 Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzające egzaminy w mieście. Członkowie Patroli, uczniowie dobrze znający tabliczkę mnożenia, zaopatrzeni w transparenty i koszyczki z losami egzaminacyjnymi, przepytywali przypadkowych przechodniów, ekspedientki w sklepach i każdą inną osobę, która chciała podejść do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Jeden z Patroli odwiedził Twoje Radio Stargard, gdzie przepytał redaktorów podczas wejścia na żywo na antenę, drugi - Stargardzkie Centrum Kultury, trzeci - sklep "Piotr i Paweł", a czwarty spacerował po osiedlu Zachód. Łącznie zostało przepytanych 37 osób. 32 z nich odpowiedziały poprawnie na wszystkie “tabliczkowe” pytania z losów i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Sporo osób zapytanych o zgodę na egzamin nie podeszło do niego ze względu na nieznajomość tabliczki mnożenia, a tłumacząc się brakiem czasu lub zbyt wieloma latami, które upłynęły od ukończenia szkoły. Po tym doświadczeniu wysnuty został wniosek, że kto tabliczkę poznał za młodu, ten zabierze ją do grobu.
Nauczyciele z uczniami klas I-II przeprowadzili na zajęciach zabawy i ćwiczenia przygotowujące wprowadzenie tabliczki mnożenia. W klasach III uczniowie wykonywali zadania i zabawy z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy Vb, którzy włożyli dużo swojej pracy w przygotowania.

Koordynatorzy akcji:
Joanna Michalska
Anna Otolska
Waldemar Waluś
Marta Widerowska
Joanna Żuchlińska

swiat dzien tabl mnoz2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

materiał nadesłano dn. 09.10.2018r.

 

tabliczka mnoz2018 4

tabliczka mnoz2018 1

tytul festyn2018

Kocham Cię Polsko!


Za nami kolejny, 15 Rodzinny Festyn Środowiskowy. W tym roku pod hasłem „Dla Niepodległej”. Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, całe rodziny przybyły aby uczestniczyć w ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu. Mogliśmy bawić się i jednocześnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Było biało czerwono i patriotycznie.
Festyn rozpoczął „Bieg dla Niepodległej” z Panem Prezydentem Rafałem Zającem na czele. Uczestnicy biegli trzymając w dłoniach flagi Polski. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. W holu szkoły Pani Prezydent Ewa Sowa dokonała uroczystego otwarcia wystawy „Ojcowie Niepodległości” i „II Rzeczpospolita w obiektywie”.
Impreza obfitowała w wiele atrakcji miłych dla oka i ucha. Na scenie uczestnicy wykonali przepiękne pieśni patriotyczne oraz recytowali wzruszające wiersze. Oglądaliśmy występ klasy teatralno-dziennikarskiej pt.: „Tu wszędzie Polska” i podziwialiśmy umiejętności zdolnego młodego magika. Serca widzów skradł piesek, który podczas pokazu tresury zaprezentował swoje umiejętności. Można było obejrzeć radiowóz i motor Komendy Powiatowej Policji, wóz bojowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz sprzęt płetwonurków z 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów. Dzieci zachwycone były spotkaniem z maskotką policyjną, komisarzem Inkiem, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Nie zabrakło atrakcji sportowych. Były konkursy i zabawy zorganizowane przez Klub Sportowy Błękitni Stargard oraz rozmowy z koszykarzami Spójni Stargard. Na boisku szkolnym można było poskakać na euro bungee i w dmuchanych zamkach. Bańki mydlane, kolorowe baloniki o różnych kształtach oraz przepiękne fryzury i pomalowane buźki dzieci dostarczyły najmłodszym wiele radości.
Ciekawy był też kącik chemiczny, gdzie wszyscy z zapartym tchem obserwowali różne reakcje chemiczne i ciekawe doświadczenia prezentowane przez uczniów naszej szkoły.
Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały godła Polski oraz kwiatki w naszych barwach narodowych.
Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski biorąc udział w zabawie przy Kole Fortuny. Jej uczestnicy szukali odpowiedzi na temat polskiej literatury, historii, geografii i nie tylko. Brawa za odwagę!
Dla głodnych i spragnionych prawdziwa uczta dla podniebienia. Pyszne pierogi, bigos, grochówka, pajda ze smalcem, grill… wszędzie były długie kolejki amatorów domowego jedzenia. A na deser szaszłyki owocowe, galaretki i przeróżne ciasta przygotowane przez rodziców dzieci naszej szkoły. Każdy łasuch znalazł tu coś dla siebie a dzieci mogły do woli najeść się popcornu i waty cukrowej.
Jak co roku, najdłuższa kolejka ustawiła się do Loterii Fantowej. Każdy los wygrywał a na końcu można było zdobyć główne nagrody czyli rower, walizkę, tablet i słuchawki bezprzewodowe. Losowanie tych nagród zakończyło festyn.
Festyn dostarczył uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. Polskość czuło się tu na każdym kroku. Jesteśmy dumni z dzieci, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, ponieważ każdy dał tu cząstkę siebie.

festyn rodzinny2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Festyn Rodzinny "Dla Niepodległej"

Tak nas widzą i słyszą...

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Festyn "Dla Niepodległej" w SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie.

 

Tak bawił się wspólnie z nami KP Błękitni Stargard.

Nasz Festyn pod patronatem

"Głosu Szczecińskiego"

 

O nas mówią, o nas piszą...