Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Uroczysty apel z okazji święta

Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi

 

24 kwietnia 2017 roku odbył się apel z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi. Przygotowany został przez uczniów klas V a i VI d wraz z wychowawczyniami – E. Gajewską, A. Grochowską i E. Bączyńską. Uczennica kl. VI d – Nikola – wprowadziła nas w temat apelu słowami: „3 maja, cóż to za data? Dla setek młodych ludzi, to jedna z nic nieznaczących uroczystości. Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje dobrego jutra.” Jak uchwalenie konstytucji wyglądało 226 lat temu pokazali uczniowie klasy V a i VI d zapraszając do udziału w żywej lekcji historii. Przeniosła ona nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem, piosenką i strojami przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
W dzisiejszych czasach szczególnie pamiętamy o naszej historii. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, bądźmy z tego dumni, ale pielęgnujmy naszą tożsamość.

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

 apel 3 maja2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii